Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
İmam Aziz Tan’ın Öldürülmesi Kınandı

İmam Aziz Tan'ın Öldürülmesi Kınandı

27 Ağustos 2010 Cuma 10:22
42 sivil toplum örgütü, cinayetin "karanlık ve provokatif bir eylem" olduğuna dikkat çekerek, failleri kınadı.
Hakkari'de geçtiğimiz günlerde öldürülen imam Aziz Tan için bir araya gelen 42 sivil toplum örgütü, cinayetin "karanlık ve provokatif bir eylem" olduğuna dikkat çekerek, failleri kınadı.

CHA'nın haberine göre, Hakkâri'deki 42 sivil toplum örgütünün oluşturduğu "Demokrasi Platformu" adına açıklama yapan Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cemal Erip, Hacı Said Camii İmamı Aziz Tan'ın sabah namazı için camiye giderken öldürülmesinin toplumda infial yarattığını söyledi. Erip şöyle konuştu:

"Tehdit edilmesine rağmen tedbir alınmaması, faillerinin yakalanamaması ve olayın karanlık kalması manidardır. Ramazan ayında bir imamın vurulması düşündürücü, provokatif ve karanlık bir olaydır. Bu saldırıyı kınıyoruz."

Erip, cinayetin bir an önce aydınlatılarak, faillerin yakalanmasını istedi.

Hacı Said Camii imamı Aziz Tan, 23 Ağustos'ta ezan okuduktan sonra evine giderken kimliği belirsiz kişi veya kişilerce uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti.

Hakkari Valisi Muammer Türker, imam Tan'ın PKK tarafından tehdit edildiğini iddia etmişti.

AKnews

Diğer Haberler