Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
IMF, Avrupa Ekonomisi İçin 14 Trilyon Harcadı

IMF, Avrupa Ekonomisi İçin 14 Trilyon Harcadı

28 Nisan 2012 Cumartesi 12:48
Avrupa'da Finansal kriz ortaya çıktığı günden bu yana Avrupa'nın ekonomisini kurtarmak için harcanan para ayrı bir kriz meydan getirdi. Şimdiye kadar harcanan para miktarı 14 trilyon doları aştı.

Avrupa'da Finansal kriz ortaya çıktığı günden bu yana Avrupa'nın ekonomisini kurtarma gerekçesiyle harcanan para ayrı bir kriz meydan getirdi. Şimdiye kadar harcanan para miktarı 14 trilyon doları aştı. İlginç olan ise Finansal musluklar hâlen sonuna açık durumda.

Uluslararası Para Fonu IMF, Avrupa ekonomisinin kötüleşmesi ve başka ülkeleri de etkilemesini gerekçe göstererek savaş sandığına 430 milyar dolar daha eklemeye karar verdi.

Avrupa Birliği liderleri ise üç hafta önce bölgenin kurtarma fonunu 1 trilyon dolara çıkardı.

IMF'nin yönetim komisyonundaki Singapur Maliye Bakanı Tharman Shanmugaratnam, gerçek çözümün mali ve yapısal reformlardan geçtiğini, kurtarma fonlarının gerekli ancak tek başına yetersiz olduğunu savundu.

IMF 2009'da kurtarma çabaları için toplamda 12 trilyon dolar akıtıldığını bildirmişti. O günden bu güne Fed ve ECB, kendilerine göre gerekli gördükleri noktalarda daha da fazla likidite enjekte etti.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları