Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
İncirlik’te Kur’an’a Saygı Eylemi

İncirlik'te Kur'an'a Saygı Eylemi

12 Ocak 2013 Cumartesi 07:09
Anadolu Gençlik Derneği, İncirlik Merkez Camii önünde yaptığı basın açıklamasıyla ABD'li askerlerin Kur'an'a yönelik yaptığı çirkin saldırıyı telin etti.

İncirlik Hava Üssü'ndeki bir grup ABD askerinin üsteki camiyi tahrip edip, Kur'an-ı Kerim yırttıkları yönündeki iddialar üzerine birçok kesimden tepkiler gelmeye devam ederken Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi, İncirlik Merkez Camii önünde yaptığı basın açıklamasıyla çirkin saldırıyı telin etti.

Cuma namazının ardından Merkez Camii önünde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup tekbirler getirdi, 'Kur'an'a uzanan eller kırılsın, Kahrolsun ABD, ABD İncirlik'ten Defol' şeklinde sloganlar attı.

Basın açıklamasını okuyan AGD Adana Şubesi Başkanı Abdulaziz Kıranşal, "Burada katil ABD ve onun katil askerlerinin İncirlik'te Kur'an'ımıza, Mescidimize ve kutsalımıza yaptığı çirkin saldırıyı kınamak için toplandık. İncirlik, Adanalıların ve Türkiye'deki tüm Müslümanların boynunda büyük bir vebaldir. Çünkü yanı başımızda Irak'ta bir buçuk milyon Müslüman buradan kalkan uçaklarla vurularak şehit edilmiştir. Bu gün Ortadoğu'da hangi İslam beldesinde bir zulüm varsa bu zulmün desteği buradan gitmektedir. Bu bölgedeki tüm katillerin lojistiği bu üsten gönderilmektedir. İncirlik İslam topraklarının işgalinin öncü gücü konumundadır" dedi.

ABD Topraklarımızı Terk Etmelidir
Camii ve Kur'an'a yapılan saldırıya kayıtsız kalamayacaklarını belirten Kıranşal, "Bu alçakça saldırıyı topraklarımızda düzenleyen yabancı güçlerin varlığına müsaade edenler bir kez daha düşünmeli. Aksi takdirde kutsallarımıza yapılan bu saldırının benzerlerinin ülkemizde bulunan diğer ABD ve NATO üslerinde de yapılmayacağına kimse garanti veremez. Bu saldırı sonrasında bir kez daha söylüyoruz. İşgalin öncü gücü konumundaki İncirlik üssündeki ABD kuvvetleri topraklarımızı terk etmelidir" dedi.

Patriot Füzelerinin Yerleştirilmesinden Vazgeçilmelidir
Kıranşal, "Sütçü İmamların, Rıdvan Hocaların memleketine, Adana'ya, Kahramanmaraş'a ve Gaziantep'e kurulması düşünülen Patriot füzelerinin yerleştirilmesinden derhal vazgeçilmelidir. Ülkemizin öncülüğünde İslam ülkeleri bir araya gelerek D 8 çatısında İslam Birliği kurulmalıdır" dedi.

Yapılan açıklamaların ardından tekbir ve sloganlar eşliğinde Merkez Camii önünden yürüyüşe geçen kalabalık, ABD üssü önüne kadar ilerledi. Üs önünde Kur'an okunup, zalimler ve ABD'li Kur'an düşmanlarına bedduaların yer aldığı dua okunduktan sonra eylem olaysız bir şekilde sona erdi.
(Ayhan Kaya-İLKHA)

Diğer Haberler