Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Irak Kürdistanı’ndan Mustazaflar Cemiyetine Ziyaret

Irak Kürdistanı'ndan Mustazaflar Cemiyetine Ziyaret

24 Nisan 2012 Salı 19:33
Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda yapılan tarihi Kutlu Doğum etkinliği için Irak Kürdistanı'ndan gelen "Komala İslami Hareketi" heyeti, davet üzerine Batman'a gelerek Umut-Der ve Mustazaflar Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda "Peygamber Sevdalıları Platformu" tarafından düzenlenen tarihi Kutlu Doğum etkinliğine katılmak için Irak Kürdistanı'ndan gelen Komala İslami Hareketi'nden bir heyet Batman'da Umut-Der ve Mustazaflar Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Hafta sonu yapılan Kutlu Doğum etkinliğinden sonra Komala İslami Hareketi heyeti davet üzerine Batman'a gelerek Umut-Der ve Mustazaflar Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Heyette, Komala İslami'nin Duhok sorumlusu Abdulbari Zübeyir, Hewler(Erbil) sorumlusu Selim Koyi ve Süleymaniye sorumlusu ve Halepçeli olan Muhammed Bomoki yer aldı.

Umut Der ve Mustazaflar Cemiyeti yetkilileri tarafından karşılanan "Komala İslami Hareketi" heyeti Peygamber Sevdalıları Platformunun yaptığı etkinliklerden çok etkilendiklerini belirttiler.

Komala İslami'nin Süleymaniye sorumlusu ve Halepçeli olan Muhammed Bomoki, Batman'da yapılan Halepçe katliamı ile ilgili etkinlik resimlerini incelerken duygulandı. Bomoki, Halepçe katliamında 29 yakınının katledildiğini söyledi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları