Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Irak’ta Koordineli İntihar Saldırıları

Irak'ta Koordineli İntihar Saldırıları

26 Ağustos 2010 Perşembe 13:11
Irak’ta düzenlenen koordineli saldırılarda en az 52 kişi öldü. Saldırıların Irak güvenlik güçlerini hedef aldığı bildirildi.
Bir intihar eylemcisinin otomobiliyle Bağdat'taki bir karakola düzenlediği ilk saldırıda 15 kişi ölürken, 50'den fazla kişi de yaralandı.

Güneydeki Kut kentindeyse bir başka intihar eylemcisi en az 20 kişiyi öldürdü, 90'dan fazla kişiyi de yaraladı. Ölenlerden en az 15'nin polis olduğu açıklandı.

Diğer saldırılar, Kerkük, Buhriz, Kerbala ve Basra'da yapıldı. Bu saldırılarda yirmiye yakın kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı bildiriliyor.

Diğer Haberler