Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Irak’tan Bahçeli’ye vize yok!

Irak'tan Bahçeli'ye vize yok!

15 Ağustos 2012 Çarşamba 15:45
Irak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Kerkük gezisi için vize vermedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bayramda planladığı Kerkük ziyareti Irak Merkezi Yönetimi’nin vize vermemesi üzerine iptal edildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18-21 Ağustos tarihleri arasında Kerkük'e gitmeyi planlıyordu. Pasaportlara Kürdistan damgası vurdurmamak için Kerkük'e Musul üzerinden gitmeyi planlayan MHP heyeti, vize başvurusunu Irak Dışişleri Bakanlığı’na yaptı. Ancak Irak Merkezi Yönetimi, Devlet Bahçeli ve MHP heyetine vize vermedi. Gerekçe ise henüz açıklanmadı.

Irak'ın bu kararı üzerine gezi iptal edildi. MHP Lideri Bahçeli, bayramın birinci günü bayram namazını Kerkük’te kılmayı planlıyordu.

Davutoğlu diplomasi geleneklerine aykırı davranmıştı

Ağustos'un başında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kerkük'ü ziyaret etmiş, Irak Dışişleri Bakanlığı, ziyaretle ilgili bilgilendirilmediklerini ve geziyi onaylanmadıklarını açıklamıştı. Açıklamada, "Ziyaret diplomasi geleneklerine aykırı şekilde yapılmıştır ve Irak'ın egemenliği ihlal edilmiştir, bu durum kimsenin çıkarına değildir. Bu iki ülke ilişkilerini olumsuz etkileyecektir, Türkiye bu tutumunun sonuçların hazır olmalıdır" değerlendirmesinde bulunulmuştu. (DİHA)

Diğer Haberler