Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
İran ”Ya Hak” Arama Motoru Çıkıyor

İran "Ya Hak" Arama Motoru Çıkıyor

28 Ağustos 2010 Cumartesi 16:56
İranlı üst düzey yetkililerden yapılan açıklamada "Ya Hak" isimli internet arama motorunun hazırlık çalışmalarının devam ettiği dile getirildi.
İran Bilişim Teknolojileri Merkezi Genel araştırma ve geliştirme bölüm başkanı Hadi Malik Parast yaptığı açıklamada, “hazırlamayı düşündüğümüz 'Ya Hak' internet arama motorunun hazırlanma çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışma ile İranlıların ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Yahoo ve Google gibi arama motorları uluslar arası kullanıcıların kullanımı için hazırlanmıştır. Ancak ulusal arama motoru sadece halkımızın ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.” dedi.

Hadi Malik Parast açılamalarının devamında, yerli arama motorunun diğer arama motorlarına göre çok daha fazla avantajlarının olacağını, erişimin daha kolay, daha ucuz ve çok daha güvenli olacağını da sözlerine ekledi.

Ya Hak arama motorunun 2012 yılının başında kullanıcıları ile buluşması hesaplanıyor.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları