Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
İŞKUR 81 İlde SMMMO’ları Ziyaret Edecek

İŞKUR 81 İlde SMMMO'ları Ziyaret Edecek

04 Aralık 2012 Salı 09:52
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'da görevli iş ve meslek danışmanları 81 ildeki Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odalarını ziyaret ederek, işverenlere sağlanan teşvikleri, İŞKUR'un işbaşı eğitimlerini ve sunduğu diğer hizmetleri anlatacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) istihdamın artırılması amacıyla, 6111 sayılı Kanunla uygulamaya konulan prim teşviklerini anlatmak için gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, mali müşavirler ve muhasebecileri işverenlere sağlanan teşvikler ile ilgili bilgilendireceklerini söyledi. 81 İl Müdürlüğüne yeni başlatılacak çalışmayla ilgili talimat verdiklerini kaydeden Yazıcı, "Biz İŞKUR olarak, işverenlerin yanı sıra istihdam sürecinde söz sahibi olan mali müşavir ve muhasebeci arkadaşlarımızı da bilgilendirerek teşviklerimizi anlatacağız. Böylece bu kişiler aracılığıyla işverenlerimize de ulaşmış olacağız." dedi.

Yazıcı, Nisan ve Temmuz aylarında yapılan atamalarla göreve başlayan 2800 iş ve meslek danışmanının Türkiye genelindeki tüm Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odalarını ziyaret edeceğini belirtti. 6 aydan 54 aya kadar sağlanan prim teşviklerinin, İŞKUR'un işbaşı eğitim programlarının bu ziyaretlerle işverenlere daha iyi tanıtılacağını ifade eden Yazıcı, bu sayede firmaların işsiz vatandaşları işe almak için özendirileceğini kaydetti. Yazıcı son olarak, İŞKUR bünyesinde görevli iş ve meslek danışmanlarının henüz kendisine ziyaret gerçekleştirilmemiş firmalarca talep edilmesi durumunda doğrudan işyerlerine giderek teşvikler hakkında detaylı bilgi verebileceğini, tüm firmaların İŞKUR'a başvurarak bu hizmetten ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları