Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
İsrail’den Gazze’ye Hava ve Kara Saldırısı

İsrail'den Gazze'ye Hava ve Kara Saldırısı

02 Eylül 2010 Perşembe 10:13
Dün el Halil ve Ramallah'ta İsraillileri hedef alan saldırıların ardından İsrail'in Gazze'ye intikam saldırısı hazırlığında.
Gazze'deki Filistin kaynakları, Rafah sınır kapısı yakınlarındaki Mısır birliklerinin olağanüstü bir şekilde iç noktalara doğru geri çekildiğini bildirdi. Mısır birliklerinin geri çekilişi, İsrail'in Gazze'yi hedef alan saldırısının habercisi olarak değerlendiriliyor.

Savaş Helikopterleri Ateş Açıyor

Gazze temsilcimiz Nureddin İslam, İsrail savaş helikopterleri, Rafah'ın doğusundan ateş açarken çok sayıda insansız savaş uçağının da Rafah bölgesinde uçuş yaptığını bildirdi. İsrail savaş uçaklarının hedef aldığı noktalar arasında Gazze havaalnı da yer alıyor. İsrail ordusu, Rafah'ı havadan ve karadan kuşatma altına aldı.

Gece saat 03:55 sularında ise savaş uçakları, Gazze sahil şeridinde görüldü.

Ramallah ve el Halil'de Gece Baskınları Devam Ediyor

İsrail'in Gazze'ye hedef alan saldırısına eş zamanlı olarak Batı Şeria'da da Fetih yanlısı güvenlik güçlerinin gece baskınları devam ediyor. Saat 01:35 sularında el Halil şehrinin bir çok noktasında çok sayıda Hamas mensubunun göz altına alındığı öğrenildi. Tutuklananlar arasında el Halil Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Şeyh Mustafa Şavir'in de olduğu bildirildi.

Diğer yandan Kiryat Erba bölgesinden 5 zırhlı araç Ras el Covra istikametine doğru hareket etti.

Yedioth Ahronot gazetesinin haberine göre Mahmud Abbas'a bağlı güvenlik güçleri, Ramallah yakınlarında düzenlenen saldırının faillerini bulmak için geniş çaplı operasyon başlattı.

isra haber

Diğer Haberler