Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
İTÜ ve ODTÜ’de açlık grevi

İTÜ ve ODTÜ'de açlık grevi

02 Kasım 2012 Cuma 12:55
52.gününe giren açlık grevlerine dikkat çekmek isteyen İTÜ ve ODTÜ’lü öğrenciler süresiz dönüşümlü açlık grevi başlattı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’nde öğrenim gören DYG'li öğrenciler, 52'nci gününe giren süresiz dönüşümsüz açlık grevlerine dikkat çekmek için Mustafa İnan Kütüphanesi önünde süresiz-dönüşümlü açlık grevine başladı. Kampüste kurdukları alana "An azadî an azadî", "Ölüm değil çözüm", "Sessizlik ölüm getirir" yazılı dövizler asan öğrencilere, üniversitede bulunan farklı siyasi örgütler de destek ziyaretinde bulunuyor.

ODTÜ’lü sol görüşlü öğrenciler, PKK ile PAJK’lı tutsakların başlatmış olduğu açlık grevlerine destek vermek amacıyla ODTÜ kampüsü içinden Yüzüncü Yıl Kavşağı’na kadar yürüdü. Yürüyüşte “Ölüm değil çözüm istiyoruz” pankartı açılırken, yürüyüş esnasında sık sık “Biji berxwdanan zindanan”, “Tecridi kaldırın ölümleri durdurun” sloganları atıldı. Yürüyüş sonrası öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Derya Koca “Günler ileriye giderken ölümler de yaklaşıyor. Medya sessiz. İnsanlar sessiz devlet inkar ediyor” diyerek, vicdan sahibi olan herkesi açlık grevlerine duyarlı olmaya çağırdı.

Açıklamanın ardından ODTÜ kampüsü içesinde süresiz dönüşümlü açlık grevi başlatıldı.

Diğer Haberler