Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
İzmir’de Kutlu Doğum’a Polis Engeli

İzmir'de Kutlu Doğum'a Polis Engeli

19 Nisan 2012 Perşembe 18:25
Türkiye'nin dört bir yerinde Peygamber efendimizin Kutlu doğumu büyük bir coşkuyla kutlanırken, İzmir'de yapılması planlanan programın engellenemeye çalışılması tepkilere neden oldu.

İZMİR - Nisan ayı içerisinde bulunduğumuz şu günlerde Türkiye'nin dört bir yanında Hz. Muhammed'in (sav) Kutlu Doğumu büyük bir coşkuyla kutlanıyor. En ücra köylerde bile halkın yoğun katılımıyla geçen etkinlikler hız kesmeden devam ederken, Peygamber sevdalıları Platformunun İzmir'de yapmayı planladığı etkinlik emniyet tarafından engellenmeye çalışılıyor.

Yaklaşık üç dört hafta önce izin için gerekli bütün evrakları hazırlayıp başvuru yaptıklarını, ret kararı çıkınca yer değişikliği yaparak ikinci kez başvurduklarını, buna rağmen olumlu ya da olumsuz hiçbir cevap alamadıklarını belirten Platform üyesi derneklerden Mustazaf-Der İzmir Şube Başkanı Cemil Genç, "Etkinlik tarihi olan 29 Nisan yaklaştı ve henüz hiçbir cevap almadık bu, oyalama taktiğidir, etkinliğimiz engellenmeye çalışılıyor" diyerek tepki gösterdi.

Kendilerine herhangi bir cevabın verilmemesinin altında, etkinlik için yapılacak olan hazırlık ve çalışmaların aksatılma niyetinin yattığını dile getiren Genç şöyle devam etti: "Biz öncelikle Gündoğdu Meydanı'nı istedik. Uzun bir sürenin ardından olumsuz bir cevap aldık. Bize açık alanda yapılacak bütün kutlu doğum etkinliklerinin yasak olduğunu ve bu kararın valilik tarafından alındığını söylediler. Oysaki biz çok iyi biliyoruz ki, bu tamamen emniyetin işi. Bu kararla ilgili gösterdikleri gerekçe ise bizim daha önce açık alanda yaptığımız etkinlikten sonra bu sene dört tane derneğin de kendilerine açık alan için başvurmaları imiş. Hâlbuki bu sene bizim haricimizde sadece iki dernek daha etkinlik yapıyor onların da tarihleri belli ve kapalı alanda yapıyorlar yani kendileri kapalıda yapmak istiyor. Bu söyledikleri gerekçe tamamen gerçek dışıdır. İlk başvurumuzda ret cevabı alınca biz de ikinci sefer geçen sene yaptığımız yer için başvuru yaptık ancak bizi oyalıyorlar. İki gündür emniyet binasındayız fakat bir türlü bir cevap alamadık. Olumlu ya da olumsuz bir cevap istediğimizi söylüyoruz, üstüne üstlük resmi bir cevap vermedikleri gibi kalkıp bize akıl vermeye çalışıyorlar. Yok, efendim fuarda yapabilirsiniz, Halka Pınar Kapalı Spor Salonunda yapabilirsiniz, sizin için ücret indirimiyle alakalı görüşebiliriz. Bize akıl değil cevap versinler, nerede yapmak istersek ona biz karar veririz."

Peygamber Aşkının Önünde Hiç kimse, Hiçbir Şey Duramamıştır ve Duramaz
Bizi bu yola sevk eden Peygamber'in aşkıdır diyen Cemil Genç konuşmasını şöyle bitirdi: "Son olarak şunu söylemek isterim, şunu çok iyi bilsinler ki, bizi hiçbir şekilde yıldıramazlar çünkü bizi bu yola sevk eden Kutlu Peygamberin Aşkı'dır. Bu aşkın önünde hiç kimse, hiçbir şey duramamıştır ve duramaz." (Yunus Şani - İLKHA)

Diğer Haberler