Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
İzzetpaşa-Çiftehan Sokak Projeleri başlıyor

İzzetpaşa-Çiftehan Sokak Projeleri başlıyor

25 Ağustos 2012 Cumartesi 12:26
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kentin tarihi ve turistik dokusunu açığa çıkarmak amacıyla yaptığı çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kentin tarihi ve turistik dokusunu açığa çıkarmak amacıyla yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamında İzzetpaşa-Çiftehan sokak projeleri çalışmalarına start verildi. Sözkonusu projeler kapsamında Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 30 Eylül'e kadar İzzetpaşa Caddesi'ni geçici olarak trafiğe kapattı.

Dağkapı Meydanı, Gazi Caddesi, Melikahmet Caddesi, Yenikapı Sokak rehabilitasyon projelerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, İzzetpaşa-Çiftehan Sokak Cehpe Rehabilitasyon ve Çevre Düzenleme adı altında bir projesi hazırladı. Suriçi Koruma Amaçlı İmar Planı`nın tamamlanmasıyla birlikte çalışmalara başlayan Fen İşleri Daire Başkanlığı öncelikle UKOME`den söz konusu proje alanının ulaşıma kapatılmasını talep etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yıldız başkanlığında toplanan UKOME talebi değerlendirdi. UKOME talep doğrultusunda İzzetpaşa (Hz. Süyemman) Caddesi'nde kaldırım ve yol çalışmaları başlatılacağından yolun geçici olarak 25 Ağustos ile 30 Eylül tarihleri arasında kapatılmasını kararlaştırdı. UKOME, araçların da Mardinkapı-Yenikapı-Saraykapı istikametini kullanması kararını aldı. (İLKHA)

Diğer Haberler