Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Jandarma Genel Komutanlığı önünde silahlı eylem

Jandarma Genel Komutanlığı önünde silahlı eylem

04 Temmuz 2012 Çarşamba 15:46
“Tepkim var” diyerek, Jandarma Genel Komutanlığı önünde silahlı eylem yaparak havaya iki el ateş açan M.A., gözaltına alındı.

Uzman Jandarma Çavuş M.A., Jandarma Genel Komutanlığı’nın önünde silahlı eylem yaptı. Bir elinde tabanca bir elinde benzin bidonuyla komutanlığın nizamiye girişine gelerek elindeki benzin dolu bidonu nizamiye duvarının üzerine bırakan M.A.,nizamiye karakolu önünde havaya iki el ateş etti. M.A, sivil jandarma ekibinin müdahalesiyle gözaltına alındı.

M.A., saat 11.45 civarında Jandarma Genel komutanlığı önünde havaya ateş açınca, bölge güvenlik için bir süre yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Görgü tanıkları, nizamiye önünde bulunan askerlerin, bir süre, silahlı kişi ile konuşarak ikna etmeye çalıştıklarını anlattı.

M.A., silahını bırakmayınca, sivil jandarma ekipleri müdahale ederek elindeki tabancıyı aldı. İsmi açıklanmayan eylemci gözaltına alınırken, "Tepkim var, o yüzden yaptım" dedi. Ardından ifadesi alınmak üzere Çankaya ilçe merkez karakoluna götürüldü.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Jandarma Genel Komutanlığı ise, şahsın, Ankara Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Uzman Jandarma Çavuş olduğunu duyurdu. Açıklamada, "4 Temmuz 2012 günü saat 11.30 sıralarında, Jandarma Genel Komutanlığı nizamiyesi önüne sivil kıyafetli olarak gelen ve Uzman Jandarma Çavuş olduğunu beyan eden bir şahıs, bir elinde tabancası, diğer elinde benzin bidonu olduğu halde, bazı şahsi talepleri olduğunu ileri sürerek yetkililerle görüşmek istemiştir. Bu esnada, havaya iki el ateş eden şahsın, Ankara Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığında görevli olduğu, psikolojik sorunları nedeniyle tedavisinin sürdüğü ve hava değişiminde bulunduğu tespit edilmiştir. Söz konusu şahıs, saat 11.50 civarında yakalanarak gözetim altına alınmıştır" denildi.
 

Diğer Haberler