Yeni Bir KDP Kurma Çalışmaları [İsmail Beşikçi]
Kürdistan Demokrat Partisi adıyle yeni bir parti kurma çalışmaları var.
Barzani’nin alternatifi başka bir Barzani’dir
KDP ile KYB arasında politbüro düzeyinde yapılan son toplantının katılımcılarına bakıldığında, KDP ile anlaşmanın KYB içinde birliği sağlama açısından olumlu bir faktör olduğu anlaşılıyor.
Trump’ı Rusya mı başkan yaptı? [Namo Abdulla]
Başkanlık seçimlerinden önce Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'ın seçim kampanyasını yürüten John Podesta'nın e-postaları hacklenmişti.

Kürdistan Haberleri

Suriye hükümeti, Kazakistan'ın başkenti Astana'da Pazartesi başlayacak olan ve iki gün sürmesi beklenen görüşmeleri "vekalet savaşına taraf olan ülkeleri en azından ortak zeminde buluşturabilecek bir süreç" olarak görüyor.
Kürdistan Demokrat Partisi adıyle yeni bir parti kurma çalışmaları var.
Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreter Yardımcısı Kosret Resul Ali, “Bağımsızlık Kürtler için bir rüya değil” dedi.
KDP ile KYB arasında politbüro düzeyinde yapılan son toplantının katılımcılarına bakıldığında, KDP ile anlaşmanın KYB içinde birliği sağlama açısından olumlu bir faktör olduğu anlaşılıyor.
Herdu Polîtbîroyên Partiya Demokrat Kurdistanê (PDK) û Yekîtiya Niştimaniya Kurdistanê (YNK) piştî bidawîbûna civîna herdu aliyan, daxuyaniyeke hevbeş belav kirin.
Hereketa Azadî, PAK, PAKURD, PDK-Bakur û PSK desteserkirina Serokê Giştî yê PAKURDê Îbrahîm Xelîl Baran protesto kirin.
“Bizler parti değiliz. Ortak siyasi çalışmalarda bulunmayız. Sadece partilerin değil, Müslümanlar’ın tek ses olmasını istiyoruz. Bunun da partisel çıkarlar değil, dinsel esaslar doğrultusunda olmasını istiyoruz."
Rojava Parkı'nda bulunan Roboski anıtı ve Büyükşehir Belediye binası önünde bulunan Lamassus heykeli kaldırıldı.
KCK’nin Ulusal Kongre çağrısını Bas Gazetesi’ne değerlendiren Kuzey Kürdistan’daki siyasi parti yetkilileri, Kürd ulus devletine karşı olan PKK’nin Ulusal Kongre’nin toplanmasına yönelik yaptığı çağrıyı samimi bulmadıklarrını ifade etti.
Diyarbekir warê ma wo / Kal û bav ra şarê ma wo / La firset eyro rema wo / Mecal bêro ew ê ma wo
Serokê Herêma Kurdistanê Mesûd Barzanî serdana şanda Tirkiyê ya ji bowlêrê weke nîşana piştgiriyeke giring nirxand û Serokwezîrê Tirkiyê Bînalî Yildirim jî behsa pirigiya pêşxistina pêwendiyên herdu aliyan kir.
Serdana Serokwezîrê Tirkiyeyê Bînalî Yildirim a ji bo Herêma Kurdistanê ji aliyê akademîsyen û lêkolîneran ve jî ji nêz ve tê şopandin.
Di çarçoveya Rewşa Awarte de komeleya futbolê yên Şirnexspor, Cîzrespor û Darendeya Meletiyê hatine girtin.
Kürdistan’daki en güçlü siyasi-askeri partileri sıralarsak; KDP ile PKK ilk iki sırayı alır. Sıralamanın net olmamasının birçok nedeni vardır.