Eyüp Karacadağ: TOKİ Dolandırıcısı İşbaşında
Diyarbakır'ın Jet-Fadıl'ı olarak da tanınan Dolandırıcı Eyüp Karacadağ, vatandaşları dolandırmaya devam ediyor.
Barzani’nin Belindeki Hançer
Şöyle diyordu Bavê Moro: “Alarengîn kesk û sor û zer e / Li ser wê roj û xençer e / Karê me Kurda ceng û ze’fer e”.
Dewlete, derbe, tirkî û kurdî
Dewlete, eynî sey miqnatîsî însanî ancena xwu. Çimkî dewlete de meqam, hêz, serwerî, hukimkerdiş, îmkanê madî û manewî, xwu emnîyet de hîskerdiş û hema zaf çîyê bînî ke merdimî ancenê xwu estê.

Kürdistan Haberleri

PYD kontrolündeki Kobanê'yi 21 Mayıs 2016’da ziyaret eden ABD’li general Joseph Votel'in YPG'ye Akdeniz’e açılma sözü verdiği iddia edildi.
Filistin Vatan Ajansı Genel Müdürü, Kürtlerle Filistinlilerin amacının bağımsızlık ve özgürlük olduğunu söyledi.
Irak'ın artık tek parça olarak kalamayacağını belirten KDP Dışilişkiler Sorumlusu Hewramî, Kürdistan'ın bağımsızlaşmasının Ortadoğu için ümit olacağına işaret ederek, "İstikrarsızlıktan kurtaracak" dedi.
Kürdistan Parlamentosu'nda yer alan 5 siyasi partinin halkın taleplerini destekleği bildirildi.
Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, aralarında askeri ve diplomatik yetkililerin de bulunduğu heyetle birlikte Kürdistan’ı ziyaret etti.
Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, aralarında askeri ve diplomatik yetkililerin de bulunduğu heyetle birlikte Kürdistan’ı ziyaret etti.
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Güney'de demokrasi ruhunun devam etmesi Kuzey ve Rojava'da da yansıması olacaktır” dedi.
İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon Kürdistan'ın başkenti Hewlêr (Erbil)'e geldi.
Başkan Mesud Barzani, Kürdistan halkının mücadele vererek kimliğini koruduğunu ifade ederek, “Şimdi kazanımları garantiye alma dönemindeyiz, onun için savaşa değil barışa ihtiyacımız var” dedi.
Wezîrê Parastina Birîtanya berî demekî gihîşte Firokexaneya Navdewletî ya Hewlêrê.
Hevserokê HDPê Selahattîn Demirtaş diyar kir ku li her çar parçeyên Kurdistanê gelê Kurd di bin êrîşeke mezin de ye, ji bo vê yekê pêwîstî bi rêkeftinekî giştî heye.
Hevserokê HDPê Selahattin Demirtaş piştî hevdîtina xwe ya bi Serokê Herêma Kurdistanê Mesûd Barzanî re, li bajarê Hewlêrê konfransek rojnamevanî da.
Hevserokê HDPê Selahattin Demirtaş ji aliyê Serokê Herêma Kurdistanê Mesûd Barzanî ve hat pêşwazîkirin.
Biryare roja şemiyê (17-9-2016) yekem karwana heciyên Başûrê Kurdistanê ji Erebîstana Siûdî vegerin.