Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kaldırım işgaline izin yok!

Kaldırım işgaline izin yok!

11 Ağustos 2012 Cumartesi 05:11
Yenişehir Belediyesi, ilçe sınırları içindeki kaldırım işgallerine karşı mücadele başlattı. Ofis semtinde denetim yapan Yenişehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürü Masum Özaksoy, kaldırım işgallerine izin vermeyeceklerini söyledi.
Yenişehir Belediyesi, ilçe sınırları içindeki kaldırımların esnaflar tarafından işgal edilmesine karşı harekete geçti. Daha önce alınan karar gereği dünden itibaren esnaflar uyarılırken, uyarıları dikkate almayan esnaflara karşı yasal işlem yapılacağı kaydedildi.
 
KALDIRIM İŞGALİNE İZİN YOK
 
Ofis’teki Büyükşehir Belediyesi Konuk Evi önünde denetim yapan zabıta ekipleri, kürsülerini yol üstüne bırakarak vatandaşların geçişini engelleyen esnafları uyardı.
 
Yenişehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürü Masum Özaksoy, kaldırım işgalleri nedeniyle vatandaşlardan çok şikayet geldiğini söyledi. “Kaldırım işgaline izin vermeyeceğiz.” diyen Özaksoy, yasağa uymayan esnaflara ceza vereceklerini söyledi. Özaksoy, ”Ne esnafımız ne de vatandaşımız mağdur olsun. Bu uygulamanın amacı budur. Vatandaştan çok şikayet geliyor. Biz de esnafa gerekli uyarıları yapıyoruz. Uymayanlara ceza vermekten çekinmeyeceğiz.” dedi.
 
KİMİ MEMNUN KİMİ ŞİKAYETÇİ
 
Bazı esnaflar belediyenin uygulamasını eleştirse de genel olarak esnafın memnun olduğu dikkat çekiyor. İş yeri sahiplerinden Ömer Aba, kaldırım işgali için yapılan uyarılara herkesin uyması gerektiğini söyledi. Aba, ”Bize göre doğru bir uygulamadır. Kaldırım işgali olmaması lazım. Hem belediyeye hem de vatandaşa haksızlık yapılıyor. Kürsülerimizi gelişi güzel bırakmamalıyız. Biz de bundan sonra buna daha fazla uyacağız.” ifadelerini kullandı.
 
Bazı iş yeri sahipleri ise hava sıcaklığından dolayı vatandaşların kıraathane ve çay evlerinde oturamadığına dikkat çekerek, belediyenin bu konuda vatandaşa kolaylık sağlaması gerektiğini dile getirdi.(Diyarbakır Söz)

Diğer Haberler