Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kapaklarla 3 Engelliye Tekerlekli Sandalye

Kapaklarla 3 Engelliye Tekerlekli Sandalye

01 Nisan 2012 Pazar 14:21
Uluslararası Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi'nin 'Kapakları Topla Gel, Kalmasın Engel' Projesi, meyvelerini vermeye başladı. Toplanan kapaklarla 3 engelliye tekerlekli sandalye temin edildi.

Uluslararası Engelliler Derneği Diyarbakır Şubesi'nin 'Kapakları Topla Gel, Kalmasın Engel' Projesi, meyvelerini vermeye başladı. Toplanan plastik kapaklarla 3 engelliye tekerlekli sandalye temin edildi.

Söz konusu konuya ilişkin olarak görüşlerini dile getiren Uluslararası Engelliler Derneği Başkanı Erdal Satılış şunları söyledi:

'Kapakları Topla Gel, Kalmasın Engel' kampanyası kapsamında engelli kardeşlerimizin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeye kavuşması yönünde yoğun bir çalışmamız var. Bu kapsamda bizlere kucak açan ve büyük destek sağlayan Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hastane bünyesinde kurduğumuz standımızda 1 hafta gibi kısa süre içerisinde yaklaşık sekiz yüz kilogram plastik metal ve naylon atıklarını bizim için topladılar… Toplanan bu metal ve naylonlar, geriye dönüş fabrikasında değerlendirilecek. Söz konusu atıklardan derneğimize 3 tekerlekli sandalye temin ettik. Bu tekerlekli sandalyeleri omurilik felçlisi olan Murat Kılıç, Serap Yıldız ve Cesur Arık isimli arkadaşlarımıza verdik."

Öte yandan konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur ise, 'Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimize yardımcı olmak, hepimizin boynunun borcudur. Uluslararası Engelliler Derneği'nin başlattığı kampanyaya biz de, Hastane olarak katkı sunmak istedik. Nitekim çabalarımız şimdiden meyvesini verdi ve hastanemizin muhtelif noktalarına kurduğumuz atık toplama standlarından atıklarla, 3 engelli kardeşimize tekerlekli sandalye temin edildi. Sadece 1 hafta gibi kısa bir sürede aldığımız bu sonuç, bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır."

İşlerinin daha yeni başladığını söyleyen Yağmur konuşmasını şöyle bitirdi: "Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hedefimiz 100 kardeşimize tekerlekli sandalye temin edebilmek. Bu inanç doğrultusunda çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Çoğu kimse için pek bir önem arz etmeyen atık ve metal naylonlar, engelli kardeşlerimize akülü araba olarak dönsün istiyorsak, hepimiz bu çalışmalara katkı sunmalıyız. Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, her zaman için bu tür toplumsal ve sosyal içerikli çalışmalara destek olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle Cenab-ı Allah'tan engelli kardeşlerimize yardım temenni ediyorum."

(Osman İçli - İLKHA)

Diğer Haberler