Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kaplan: Genelkurmay Başkanı derhal istifa etmeli

Kaplan: Genelkurmay Başkanı derhal istifa etmeli

21 Haziran 2012 Perşembe 18:29
BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan,, "Böyle bir Genelkurmay Başkanı'nın görevde olmasıyla bu sorun çözülmez. Derhal istifa etmesi lazım" dedi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in basına yansıyan açıklamalarını sert bir dille eleştirerek, "Böyle bir Genelkurmay Başkanı'nın görevde olmasıyla bu sorun çözülmez. Derhal istifa etmesi lazım" dedi.

Meclis Genel Kurulu'nda Türkiye İnsan Hakları Kurumu Kanun Tasarısı'nın maddeleri üzerine yapılan görüşmelere devam edildi. Tasarının 21. maddesi üzerine verilen önergede söz alan BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in basına yansıyan demeçlerini değerlendirdi.

Kaplan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in "Kandil'e 3 şartla gireriz" dediğini hatırlatarak, "Diyor ki bir; devlet kararı olacak. Arkadaşlar devlet Meclis'in üstünde midir? Hangi devlet bu? Tezkere kararını üç parti verdi. Hangi devlet kararını istiyorlar. Derin bir devlet kararı mı gerekiyor. Skandal üstüne skandal. Genelkurmay'ın, TSK'nin internetten yaptığı açıklama da kurtarmaz bunu. Böyle bir Genelkurmay Başkanı'nın görevde olmasıyla bu sorun çözülmez. Derhal istifa etmesi lazım. Bu açıklamanın sonunda bu açıklamayı hükümete rağmen devletin siyasetine rağmen yapan Genelkurmay Başkanı'nın derhal istifa etmesi lazım" dedi.

Diğer Haberler