Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kardeşlik Turnuvası Diyarbakır’da Başladı

Kardeşlik Turnuvası Diyarbakır'da Başladı

11 Aralık 2012 Salı 19:03
Peygamber Sevdalıları Platformuna üye STK lar arasında 'Kardeşlik Futbol Turnuvası' başladı.

Sosyal faaliyetler çerçevesinde kardeşlik duygusunu pekiştirmek amacıyla Peygamber Sevdalılarına üye İslami STK lar arasında futbol turnuvası organize edildi. Futbol turnuvasına birçok STK katılım gösterdi.

Futbol turnuvasının iki kategoriden oluştuğunu söyleyen Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Nuri Güler," Futbol turnuvası iki kategoriden oluşuyor birinci kategori 18-25 yaş arası ikinci kategori ise 25-45 yaş arasında oluşuyor. Turnuvaya 8 İslami STK katılım gösterdi. Futbol turnuvası kardeşlik maçlarının günleri ise pazartesi, Salı ve Perşembe günlerinde oynanıyor" dedi.

Güler sözlerine şöyle devam etti: "Bu tür futbol turnuvalarının kardeşlik içerisinde geçmesini istiyoruz. İslami ve insani boyutu düşünerek bu tür etkinlikleri yapıyoruz. Kardeşlerimiz arasındaki bağın daha güçlü olmasını temenni ediyoruz, bu tür etkinliklerle STK lar arasında köprü oluyoruz buna binaen bu turnuvanın adını da 'Kardeşlik Turnuvası 'olarak bıraktık."

Güler son olarak turnuvadaki birincilere güzel hediyeler verileceğini sözlerine ekledi.

Kardeşlik Turnuvasına katılım gösteren İslami STK ların ismi şöyle:

Sahabe-Der, İhya-Der, İkra-Der, Şura-Der, Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi, Hizmet-Der, Yusufi-Der, Selam-Der (Yakup Moğulgani-İLKHA)

Diğer Haberler