Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
’KCK Ana Davası’nda 43’üncü Duruşma

'KCK Ana Davası'nda 43'üncü Duruşma

11 Nisan 2012 Çarşamba 16:45
Kürt siyasetçilerinden 99'u tutuklu 152'si hakkında "KCK" adı altında açılan davanın 43'üncü duruşması bugün.

Kürt siyasetçilerinden 99'u tutuklu 152'si hakkında "KCK" adı altında açılan davanın 43'üncü duruşması başladı. Duruşmada isimleri önceki celse Mahkeme Başkanı Menderes Yılmaz tarafından belirlenen Takibe Turgan, Hacire Özdemir ve Tuncay Korkmaz ile ilgili delil ikamesinin yapılması bekleniyor.

YSK tarafından milletvekilliği düşürülen eski DEP Milletvekili Hatip Dicle ile Van Milletvekili Kemal Aktaş'ın da aralarında bulunduğu 99'u tutuklu 152 Kürt siyasetçi hakkında açılan davanın 43'üncü duruşması Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Sabahın erken saatlerinde bariyerlerle dört bir tarafı sarılan Diyarbakır Adliyesi çevresinde yoğun polisiye önlem alındı.

Adliyenin her iki yanına TOMA tipi müdahale aracı ile 4 adet Akrep tipi zırhlı araç konumlandırıldı. Adliye önünde ayrıca çevik kuvvet ekipleri hazır bekletilirken, adliyeye girmek isteyen yurttaşlar ise kurulan 3 arama noktasında didik didik arandıktan sonra içeri alındı. Erken saatlerde duruşmaya getirilen tutuklu Kürt siyasetçileri için araçların geçiş güzergahları trafik polisleri tarafından kontrol altına alındı.

Kürt siyasetçilerinin içinde bulundukları ring araçlarına polis ve özel harekat timine ait çok sayıda zırhlı araç eşlik etti. Duruşmada hazır edilen Kürt siyasetçilerinden isimleri önceki celse Mahkeme Başkanı Menderes Yılmaz tarafından belirlenen Takibe Turgan, Hacire Özdemir ve Tuncay Korkmaz ile ilgili delil ikamesinin yapılması bekleniyor.  (ANF)

Diğer Haberler