Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
KCK İstanbul Davasında 4 Kişi Tahliye Edildi

KCK İstanbul Davasında 4 Kişi Tahliye Edildi

22 Aralık 2012 Cumartesi 00:04
"KCK" operasyonları sonucunda 122'si tutuklu 205 Kürt siyasetçinin yargılandığı "KCK" İstanbul Ana Davasında sadece 4 kişi tahliye edildi.

122'si tutuklu 205 Kürt siyasetçinin yargılandığı ve Silivri Cezaevi Kampusu'ndaki İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "KCK" İstanbul ana davasında mahkeme ara kararını açıkladı. 2 hafta süren duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, müdafi avukatların, bazı sanıkların katıldıkları iddia edilen toplantılardaki ses analiz raporları için gerekli yazışmaların yapılması, bazı delillerin iddianameden çıkarılması, anadilde savunma talebi, BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dinlenmesi gibi taleplerin haklarında daha önce ret kararı verildiği için bir daha karar vermeye gerek olmadığını belirtti. Daha önce hastaneye sevkleri yapılan hasta tutsakların yeniden sevkine ilişkin yapılan talep de mahkeme tarafından yerinde bulunmadı. Haklarında daha önce yakalama kararı verilen sanıklar hakkındaki kararın devam ettirildiğini belirten mahkeme, avukatlardan Ercan Kanar'ın savunma esnasında tutsaklar için "siyasal rehine" kavramı kullanması hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacağına karar verdi. 

 
Mahkeme heyeti, Abdurrahman İsen, İhsan Çelik, Selma Aygün, Selahattin Tekin'in tahliyesine karar verdi. Yeni duruşma tarihi 3-15 Mart 2013 olarak belirlendi.

Diğer Haberler