Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kemal Burkay: Ali Bulaç çok yanlış bir tahmin yapmış!

Kemal Burkay: Ali Bulaç çok yanlış bir tahmin yapmış!

09 Eylül 2012 Pazar 17:14
Ali Bulaç, bir haber kanalında AK Parti'ye katılabilecek Kürt aydınları arasında Kemal Burkay'ın da ismini zikretmesinin ardından Kemal Burkay'dan Bulaç'a tepki geldi.

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, bir haber kanalında AK Parti'ye katılabilecek Kürt aydınları arasında Kemal Burkay'ın da ismini zikretmesinin ardından Kürt siyasetçi Kemal Burkay'dan Bulaç'a tepki geldi.

'Sayın Bulaç benimle ilgili çok yanlış bir tahmin yapmış.' diyen Burkay, sözlerini şu şekilde sürdürdü; 'Bazıları ülkeye döndüğüm günden beri, beni yıpratmak için bile bile haksız yakıştırmalarda bulundular. Ama belli ki bazıları da belki saflıktan, belki iyi niyetten böyle yorumlarda bulunabiliyorlar.

Ben kendi görüşleri, kendi siyasi hattı ve prensipleri olan bir insanım, makam ve post için –dünyayı da verseler- konumumu değiştirmem. Beni tanıyanlar bunu bilir. Yurda daha dönmeden, ülkeye gelirsem görüş ve politikaları bana yakın bir partiye, HAK PAR’a (Hak ve Özgürlükler Partisi) üye olacağımı söylemiştim. Gelince de öyle yaptım. Partim şu anda 4 Kasım’da yapılacak büyük kongresine hazırlanıyor. Bana da ne görev verirlerse alırım.

Ama belli ki beni iyi tanımayanlar da bu ülkede mevcut.

Bu tür haberleri ciddiye alıp cevap vermek bile bana zül geliyor. Yeminli karşıtlarıma yeni bir yem çıktı. Olsun, onlara da iş ve çiğneyecek sakız gerek…'

Diğer Haberler