Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kemal Kılıçdaroğlu: ”Uludere’nin Sorumluları Nerede?”

Kemal Kılıçdaroğlu: "Uludere'nin Sorumluları Nerede?"

21 Mart 2012 Çarşamba 18:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında uludere'nin sorumlarının ortaya çıkarılmadığını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, CIA başkanının geçtiğimiz günlerde Ankara'ya geldiğini ancak Başbakan Erdoğan'ın neden görüştüğünü anlamadığını belirterek, "Hem butik devlet değiliz diyorsun hem de dengin olmayan biriyle niye görüşüyorsun. Başka bir ülkenin istihbarat başkanı ile senin işin nedir. CIA başkanı çuval olayına karışan kişidir. Bu ilişkinin sorgulanması gerekiyor" ifadesini kullandı.

"BİRİLERİNİN TAŞERONU OLMAK ZORUNDA MISIN?"

Kılıçdaroğlu, dış politikanın özünün herkesin kendi ülkesinin çıkarlarını savunması olduğunu belirterek, Suriye konusunda "Birilerinin taşeronluğunu yaparak başka ülkelere asker göndermeyi doğru bulmuyoruz. O zaman da karşısındaydık şimdi de karşısındayız" dedi.

"ULUDERE'NİN SORUMLULARI NEREDE?"

Erdoğan'a karşı, "Uludere'de 34 yurttaş öldürüldü sorumluları nerede? Pozantı'da tecavüz yaşandı sorumluları nerede?" sorularını yönelten Kılıçdaroğlu, "Geçen gün 35 yurttaşın öldürüldüğü Sivas davasında 'Zaman aşımı' verildi. Yüreği olan bir insan bunu nasıl yapar. Başbakan çıktı 'hayırlı olsun' dedi. Sen nasıl bir insansın. Yüreğinde insan sevgisi yok mu? Karşındaki insanı neden tahrik ediyorsun. Nedir bu ayrımcılık. Zulüm yapan insanlar mazlumlara üzülmez çünkü insaf diye bir şey yoktur. Bunları bütün düşüncesi zulüm yapmaktır" dedi. Kılıçdaroğlu, "AKP zengin masalarındadır artık. Ciplerden inmeyenlerdir AKP artık." ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler