Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Kerbela’ya Beş Yıldızlı Otel

Kerbela'ya Beş Yıldızlı Otel

26 Ağustos 2010 Perşembe 10:38
Irak'ın Kerbela bölgesindeki ilk beş yıldızlı otel, “El Ravdeteyn Bahçeleri” adıyla inşa edilecek.
El Ravdeteyn'in Range Hospitality emlak firması tarafından yapılan yazılı açıklamada, her yıl 18 milyona yakın hacının ziyaret ettiği Şiiler'in kutsal kenti Kerbela'da beş yıldızlı bir otel yapılacağı duyuruldu.

Yetkililer, şehirdeki kalacak yer sıkıntısına çözüm bulabilmek amacıyla misafirlerin uygun fiyata konaklayabileceği yeni bir hizmet sunulacağını bildirdi.

Bu yılın başında Range Hospitality, El Ravdeteyn projesine kaynak sağlama amacıyla Abu Dabi merkezli yatırım firması Nur Sermaye ile anlaşma imzalamıştı.

Kerbela'daki ilk modern tesis olacak El Ravdeteyn Bahçeleri 12 kattan oluşacak. İçerisinde dayalı döşeli stüdyo, tek ve iki odalı suite'ler olacak. 55 bin metre karelik alan kurulacak tesis, uluslararası standartlara göre inşa edilecek.

Tesiste ayrıca dört restoran, sağlık birimleri, yeşil alan, iş merkezi ve çocuklar için oyun alanları olacak.

Şirketin, otel yönetimi için uluslararası otel operatörleriyle görüşmelere devam ettiği ve otelin yıllık karının yüzde 20'sini yardım kuruluşlarına bağışlayacağı belirtildi.

AKnews

Diğer Haberler