Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kırklar Meclisi; uyuşturucu, fuhuş, kapkaç’ı görüşecek

Kırklar Meclisi; uyuşturucu, fuhuş, kapkaç'ı görüşecek

16 Ekim 2012 Salı 11:58
Kırklar Meclisi uyuşturucu ve fuhuşa karşı kampanya başlatacak

Sur Belediyesi bünyesinde kurulan ve aralarında din adamları, aydınlar ile kanaat önderlerinin de bulunduğu Kırklar Meclisi bir dizi karar alarak kentte yaşanan uyuşturucu, fuhuş, kapkaç gibi konularda yerel yetkililerle görüşme kararı aldı. Meclis aynı şekilde "Uyuşturucuya, fuhuşa ve kapkaça karşıyız ve bunu istemiyoruz" adıyla imza kampanyası başlatacak.

Sur Belediyesi'nde kurulan Kırklar Meclisi son toplantısında uyuşturucu, kapkaç, fuhuş, kaldırım işgalleri ve temizlik konularını gündemine aldı. Toplantıda kapkaç, fuhuş, uyuşturucu gibi konularda valilik, emniyet, BDP ve DTK ile görüşmeler yapılmasına karar verildi.

Toplantıda konuşan Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, ilçede temizlik, uyuşturucu, kapkaç, fuhuş, kaldırım işgalleri gibi konuların kanayan yaralar olduğunu belirterek, "Bunların neticesinde ahlaki yozlaşma ve maneviyattan uzaklaşma alabildiğine var. Kapkaç, fuhuş ve uyuşturucu için valilik, emniyet, BDP ve DTK ile görüşmelerin yanında zaman zaman halk toplantıları yaparak vatandaşla birebir iletişim halinde de olmalıyız. Ayrıca Kırklar Meclisi olarak kapkaç, uyuşturucu ve fuhuş konusunda bir bildiri kaleme almalı ve bu bildiriyi kendimiz dağıtmalıyız" dedi.

İlçede kaldırım işgalleri ve temizlik gibi konularda esnaf ve halkla toplantılar düzenleyeceklerini kaydeden Demirbaş, bu toplantılara Alevi, Sünni ve Hıristiyan din adamlarının da katılacağını söyledi.

Kırklar Meclisi'nin yapılan toplantısında ayrıca "Ortak Acı Anıtı" adında bir anıt yaptırma kararı da alınarak yapımına en kısa sürede başlanılması oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer Haberler