Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Konya İslami STK Davasında 205 Yıl Ceza

Konya İslami STK Davasında 205 Yıl Ceza

16 Ekim 2012 Salı 15:41
Aralarında Mustazaf Der Şubesi Yönetim Kurul üyelerinin de bulunduğu 43 kişilik İslami STK duruşmasında 23 kişiye toplam 205 yıl 7 ay ceza verildi.
ADANA - 2007`den bu yana devam eden İslami STK duruşmasında karar çıktı. Aralarında Kapatılan Mustazaf Der`in Genel Kurul üyeleri ile Konya Mustazaf Der Şubesi Yönetim Kurul üyeleri Özkan Yaman, Mehmet Zülfi Tan ve Nezir Tunc`un da bulunduğu 43 kişilik İslami STK duruşmasında 23 kişiye toplam 205 yıl 7 ay ceza verildi.
 
Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına; Sanık müdafileri Av. Yahya Turan, Av. Abdulgani Orhan, Av. Şaban Dalğın ve Mirhan Özbekli katıldı.
 
Savcının 14 kişi için ceza istediği duruşmada İslami STK üyelerine ceza yağdı. 43 sanıktan 23`üne ayrı ayrı 6 yıl 3 ay ceza verilirken bunlardan 4 sanığa ise ayrıca 15`er yıl ceza kesildi.
 
Mehmet Tunç`un tutuklu olduğu davada; Mehmet Kaya, İdris Elhaman ve İrfan Demir için yakalama kararı çıkarken, diğer sanıkların Yargıtay aşamasında serbest olması yönünde karar çıktı.
 
6 yıl 3`er ay ceza verilen sanıkların isimleri şöyle: Mehmet Tunç, İdris Elhaman, İrfan Demir, Mehmet Kaya, Halef Yılmaz, Ferhat Ek, Suat Yaşasın, Sunullah İlbay, Abdurrahman Yılmaz, Mehmet Zülfi Tan, Özkan Yaman, Nezir Tunç, Cemal Elelçi, Mehmet Şah İrasul, İsmail Talayhan, Mehmet Emin Tamkan, Furat Özer, Murat Taşçı, Abdulgani Tarhan, Yusuf Demirdağ, Abdullah Müsilioğulları, Melik Uçar ve Selam Kurul.
 
Ayrıca Mehmet Tunç, İdris Elhaman, İrfan Demir ve Mehmet Kaya için ayrı ayrı 15`er yıl ceza verildi.
 
(Ayhan Kaya - İLKHA)

Diğer Haberler