Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Koru’ya göre başbakan adayı

Koru'ya göre başbakan adayı

06 Ekim 2012 Cumartesi 07:36
Gazeteci-Yazar Fehmi Koru, Erdoğan'ın Başbakan adayını açıkladı.

Başbakan Erdoğan, Merkez Karar Yürütme Kurulu'nu belirledikten sonra A Takımı olarak bilinen MYK üyelerini de belirledi.

Habertürk'te Ece Üner'in sorularını cevaplayan Fehmi Koru o listeden hareketle Başbakan Erdoğan'ın Başbakan adayını açıkladı.

Fehmi Koru'ya göre Başbakan Erdoğan'ın geçici Başbakan adayı partide 2. numaraya yükselen Mehmet Ali Şahin.

Koru, kulislerde adı geçen onca isme karşın sürpriz bir tahminde bulunarak Mehmet Ali Şahin'in 2014'de Başbakanlık görevini üstlenebileceğini söyledi.

"Geçen haftayı Ankara'da geçirdim. Bu konuların konuşulduğu ortamlarda bazı isimler telaffuz edildi. AK Parti'de 'ikinci adam' olarak en fazla telaffuz edilen isim Mehmet Ali Şahin'di. Tayyip Erdoğan'ın en güvendiği isimler kimlerdir dediğiniz zaman akla gelen ilk isim Mehmet Ali Şahin oluyor. Bundan sonra gerçekten çok kritik bir 2 yıl geçecek. Bu iki yıl içerisinde Tayyip Bey adına partiye sahip çıkacak bir isme ihtiyaç olacak. Özellikle 2014'deki bir geçiş süreci yaşanacağı varsayımıyla. Önce partiye sahip çıkacak sonrasında Tayyip Bey Cumhurbaşkanı olunca geçici bir süre belki de başbakanlığı üstlenebilecek bir isim kim olabilir deyince yine akla onun ismi geliyor. Dolayısıyla AK Parti'de ikinci ismin Mehmet Ali Şahin olması benim için sürpriz değil."

Diğer Haberler