Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Kritik Günde Öcalan’a Görüş Engeli

Kritik Günde Öcalan'a Görüş Engeli

11 Ağustos 2010 Çarşamba 12:46
Abdullah Öcalan'ın avukatları, gemilerin arızalı olduğu gerekçesiyle İmralı adasına götürülmedi.
PKK'nin ateşkes ilan edeceğine dair kamuoyunda beklenti oluşurken; lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları, gemilerin arızalı olduğu gerekçesiyle İmralı adasına götürülmedi.

ANF'nin haberine göre, her hafta Çarşamba günü Öcalan'la rutin görüşmelerini gerçekleştiren avukatlarından İbrahim Bilmez ve Mehdi Öztüzün, bugün İmralı adasının bağlı bulunduğu Bursa'nın Gemlik ilçesine gitti.

Habere göre, İmralı adasının güvenliğinden sorumlu olan Gemlik Jandarma Komutanlığı yetkilileri, işlemler için başvuru yapan avukatlara, "gemilerin arızalı olduğu ve yeni bir gemi kiralanamadığını" bildirdi.

Öcalan'la haftalık görüşmelerini yapamayan avukatlar İstanbul'a döndü. Avukatların hafta içinde yeni bir görüşme talebinde bulunması bekleniyor.

PKK'nin kurucusu Abdullah Öcalan, 15 Şubat 1999'da Kenya'da yakalandıktan sonra getirildiği Türkiye'de 11 yıldır İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.

Türkiye medyası, son günlerde çıkan haberlere göre, PKK'nin kısa bir süre içinde ateşkes ilan edeceğini duyuruyor.

AKnews

Diğer Haberler