Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kulp Kırsalında TSK-PKK Çatışması

Kulp Kırsalında TSK-PKK Çatışması

14 Mayıs 2012 Pazartesi 14:52
Muş, Bingöl ve Diyarbakır üçgeninde şiddetli çatışmalar yaşandığı bildiriliyor.

Muş, Bingöl ve Diyarbakır üçgeninde havadan ve karadan başlatılan askeri operasyonda çatışma çıktığı belirtilirken, çatışmaların Seri Sıpi, Şenyayla ve Kozme Dağı mevkiinde devam ettiği bildirildi.

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde dün gece yol kontrolü yapan HPG'lilerin, AKP Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik'i gözaltına almaları üzerine Muş, Bingöl ve Diyarbakır üçgeninde bu sabah saat 07.00 ve 08.00 arasında askeri operasyon başlatıldı. Diyarbakır'dan özel birliklerin gönderildiği operasyonun hava ve kara destekli yürütüldüğü belirtildi. Serê Sipî, Kozme ve Şenyayla mevkiinde süren operasyonda, stratejik noktalara helikopterlerle özel birlikler indirildiği kaydedildi. Sere Sipî, Kozme ve Şenyayla mevkiinde şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi. Çatışmaların yaşandığı Serê Sipî helikopterlerce bombalanırken, Seri Sıpi, Şenyayla ve Kozme Dağı'nda başlayan çatışmaların devam ediyor.

Ölen ya da yaralananın olup olmadığına ilişkin bilgi edinemezken, bölgedeki çatışmaların silah seslerinin Kulp ve köylerinden duyulduğu bildirildi.  (anf)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları