Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kurbanoğlu Çalışanlarla Biraraya Geldi

Kurbanoğlu Çalışanlarla Biraraya Geldi

04 Ağustos 2010 Çarşamba 14:42
Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu belediye çalışanlarıyla bir araya geldi.

Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek belediyenin yürütmüş olduğu çalışmalarda performansın artırılmasını istedi.

Temizlik ve Makine İkmal Müdürlüğü Şantiyesi'nde yapılan toplantıya Belediye İş sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Vezir Perişan, Tüm-Bel-Sen Şube Sekreteri Fatma Kuyucu ve belediye çalışanları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, belediye çalışanlarının hizmet üretiminde göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu vurgulayarak, temizlik ve kaldırım işgalleri konusunda birtakım sıkıntıların olduğunu söyledi. Kurbanoğlu, "Hizmet politikamızın felsefesinde halk yararı her şeyin önünde gelmektedir. Halkımızdan temizlik ve kaldırım işgalleri konusunda birtakım şikayetlerin geldiğini söylemek istiyorum. Özellikle Ofis semtimizin bulunduğu bölgede nüfus akışının yoğun olmasının getirdiği birtakım sıkıntıların olduğunu biliyorum. Bu anlamda Zabıta ve Temizlik Müdürlüğü'nde çalışan emekçi arkadaşlarımın biraz daha gayret etmelerini istiyorum. Halkımızdan da temizlik konusunda belediyenin uyguladığı kurallara uymalarını beklemekteyiz" dedi.

Yenişehirin sorunlarını halkla beraber çözeceklerini söyleyen Kurbanoğlu, bütün mahallelerde değişik alanlarda çalışmaların tüm hızıyla devam etiğini kaydetti. Kurbanoğlu, "Şu anda ilçemizde sorun oluşturan ne varsa halkımızın da fikrini alarak müdahale ediyoruz. Mahallelerde hizmete yönelik yatırımlarımız sürmektedir. Sorunlarımızı halkımızla beraber onları da çalışmalarımıza katarak çözüyoruz" ifadelerini kullandı.
Ramazan ayının yaklaşması ile gıda denetimi başta olmak üzere temizlik ve kaldırım işgalleri konusunda Zabıta ve Temizlik Müdürlüğü'nün dikkatli olması için uyarılarda bulunan Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, halkın sağlığı ile kimsenin oynamasına izin vermeyeceklerini kaydetti. Kurbanoğlu, "Yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla Zabıta ve Temizlik Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımın biraz daha çaba göstermesini istiyoruz. İl dışından tarihi geçmiş gıdaların getirilip piyasaya sürülmesine izin vermeyeceğiz. Bu anlamda hepimizin daha dikkatli olması gerekiyor" diye konuştu.

Belediye personelinin ikramiye ve sosyal alacaklarına da değinen Kurbanoğlu, Yenişehir Belediyesi'nin gelir-gider durumunu da göz önünde bulundurarak, çalışanların mağdur edilmemesi için ne gerekiyorsa yapacağını belirterek, "Personel politikamızda adaleti çok önemsemekteyiz. Bu anlamda personeller arasında asla bir ayrıcalık ve ayrımcılık yapmadık, yapmayacağız. İmkanlarımız ölçüsünde sosyal alacakların çalışanlara ödenmesi için gayret göstermekteyiz. Bu anlamda Ramazan ayı öncesi muhasebemize gerekli talimatları vermiş bulunmaktayız" dedi.

Diğer Haberler