Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürdistan Alimleri Resim ve Tanıtım Sergisi

Kürdistan Alimleri Resim ve Tanıtım Sergisi

28 Mart 2012 Çarşamba 16:38
Dicle Bilgi ve Erdem Öğrenci Platformu tarafından, Bölge Âlimleri Resim ve Tanıtım sergisi açıldı.

Dicle Üniversitesi Bilgi ve Erdem Öğrenci Platformu tarafından İlahiyat Fakültesinde bölgenin tanınmış 16 alimin resim ve tanıtım sergisi açıldı.

Açılan sergide, Bediüzzaman, Malayé Ciziri, Ahmede Xane ve Şeyh Alauddini Xaznewi gibi bölgenin tanınmış alimlerinin fotoğrafları sergileniyor.

Sergide ayrıca fotoğraflarla birlikte alimlerin biyografisi yer alıyor. Açılan sergi önümüzdeki iki gün boyunca öğrenciler tarafından ziyaret edilebilecek.

Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan platform yetkilileri, kültürel yozlaşmanın her tarafı kuşattığı bu zamanda, kendi değerlerini yeniden canlandırmanın bölge alimlerini tanımaktan geçtiğini ifade ettileri. İslami ilim ve kültürün öğretildiği İlahiyat camiasında bile bölge alimlerini tanıma noktasında ciddi eksiklilerin olduğunu dikkat çeken platform yetkilileri, bu sergi, bir nebze de olsun onları tanıtmayı ve tozlanmış değerlerimizin tozunu almak adına yapılan bir çalışma olduğunu ifade ettiler.

Yapılan sergi kendi alanında özgün bir çalışma olması sebebiyle İlahiyat Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından büyük bir beğeni kazandı. (İLKHA)

Diğer Haberler