Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürdistan Bayrağı ’Kırmızı Çizgimizdir’

Kürdistan Bayrağı 'Kırmızı Çizgimizdir'

05 Nisan 2017 Çarşamba 08:37
Kürd Siyaset Adamı Mahmud Osman yaptığı açıklamada, Kürdistan Bayrağının Irak anayasasında tanındığını ve hiç kimsenin bu bayrağı indirmeye gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Irak Parlamentosunun, Kerkük Kent Meclisinin kararını red eden ve kentteki bayrakların indirilmesini öngören kararını sert bir şekilde kınayan Kürd Milletvekili Mahmud Osman, “Yasal olmayan bu karara karşı her türlü yasal yollara başvuracağız. Bu çerçevede Federal Mahkemeye derhal bir itiraz dilekçesi sunacağız” dedi.

Osman, “Irak Parlamentosunda Kürd Bayrağının Kerkük kentinde indirilmesine evet diyenlerin tamamı, yasa dışı olan değişik bayrak ve flamaları hakim oldukları bölgelerde göndere çekenlerin ta kendisiydi. Ne yazık ki bu kişiler bugün Kürdistan Bayrağının gönderden indirilmesi için evet oyu kullandılar. Her nedense bu kadar yasa dışı bayrak ortalarda gezinirken sadece Kürdistan Bayrağının göndere çekilmesinin yankı bulması dikkat çekicidir ” dedi.

Osman, Kürdistan bayrağının Irak Anayasasında tanındığını ve hiç kimsenin bu bayrağı indirmeye gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Irak Milletvekili Mahmud  Osman  son olarak, “Kürdistan Bayrağı '‘kırmızı çizgimizdir. Her kim ki Kerkük kentinde, Kürdistan Bayrağını indirmeye kalkarsa sonuçlarına katlanır” diye sert uyarıda bulundu.

Kaynak: KrdNews

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları