Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürdistan Bölge Hükümeti Bağdat Ofisi kapatıldı

Kürdistan Bölge Hükümeti Bağdat Ofisi kapatıldı

16 Ağustos 2012 Perşembe 23:13
Kürdistan Bölge Hükümeti-KBH Bağdat Ofisinden bir yetkili, Irak Hükümeti tarafından KBH Bağdat Ofisinin kapatıldığını açıkladı.

Kürdistan Bölge Hükümeti-KBH Bağdat Ofisinden bir yetkili yaptığı açıklamada "Irak Hükümeti Bakanlar Kurulu Sekreteri Elî Ellaq dün resmi belgelerin olmadığı bahanesi ile Kürdistan Bölge Hükümeti Bağdat Ofisinin kapatılması kararını verdi" dedi.

Irak hükümetinin bu kararının skandal olduğunu dile getiren yetkili ayrıca şunları dile getirdi; "Kürdistan Bölge Hükümeti Bağdat Ofisi, Irak Hükümeti Bakanlar Kurulunun izni ile açıldı. Ancak bu karara rağmen biz Bağdat’ta çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Irak Parlamentosundaki Kürdistani Fraksiyonlar İttifakı Başkan Yardımcısı Muhsîn Seydûn konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Irak hükümetinin bu kararının Irak anayasasına aykırı olduğunu dile getirerek; "Çünkü Kürdistan Bölge Hükümeti temsilciliği Bağdat’ta yeni açılmış bir temsilcilik değil, 7 yıl önce açıldı ve bu temsilcilik Irak hükümeti ile Kürdistan Bölge hükümeti arasında koordinasyon görevini yürütüyor" dedi. (Dengê Azad)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları