Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
’Kürdistan Bölgesi de İran’ın tehditlerine maruz kalıyor’

'Kürdistan Bölgesi de İran’ın tehditlerine maruz kalıyor'

26 Ağustos 2012 Pazar 14:08
Irak Parlamentosundaki Kürt parlamenter Dr. Mahmud Osman, Kürdistan Bölgesinin Türkiye’ye yakınlaşması ve Suriye’deki Kürt muhalefetine desteğinden dolayı İran’ın tehditlerine maruz kaldığını söyledi.

Hawlatî gazetesine konuşan Irak Parlamentosundaki Küdistan vekillerinden Dr. Mahmud Osman; “Geçtiğimiz günlerde Kürdistan Bölgesinin Türkiye ile daha fazla yakınlaşması ve öldürülen İranlı atom uzmanlarının faillerinin Kürdistan Bölgesi üzerinden İran’a girmelerinden dolayı, İran’ın Kürdistan Bölgesi üzerindeki tehditlerini arttırdı” dedi.

Dr. Mahmud Osman ayrıca, İran’ın, Kürdistan Bölgesinin Suriye’deki Kürt muhalefetine desteğinden de rahatsız olduğunu ve bölgenin İran’ın tehditlerine maruz kaldığını sözlerine ekledi.

Dr. Mahmud Osman, İngiliz Telegraph Great gazetesindeki bir rapora da yayınlanan, ‘İran’ın dini lideri Hamaney, Pasdar güçlerine batıya yönelik saldırılarını güçlendirmeleri çağrısında bulundu’ haberini de işaret ederek Kürdistan Bölgesinin de bu saldırılara maruz kalacağını söyledi. (Dengê Azad)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları