Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
‘Kürdistan Çok Güçlenecek’

‘Kürdistan Çok Güçlenecek’

10 Ağustos 2010 Salı 02:55
Wall Street Journal gazetesi, Kürdistan Bölgesi’nin, huzur ve güven ortamı ile petrol gelirleri sayesinde ekonomik olarak çok güçleneceği yorumunu yaptı.
ABD'de yayınlanan Wall Street Journal gazetesi, Kürdistan Bölgesi'nin, huzur ve güven ortamı ile petrol gelirleri sayesinde ekonomik olarak çok güçleneceği yorumunu yaptı.

Wall Street Journal'de yer alan makalede, Irak hükümetinin açık bir biçimde sırtını petrol gelirlerine dayadığını ve ülke bütçesinin yüzde 95'inin bu gelirlere dayandırıldığı belirtilirken, iç gelirin de yüzde 60 petrol ve onun yan ürünleri üzerinden olduğu belirtildi.

Yazıda, Irak'taki güvenlik problemi ve var olan sorunlardan kaynaklı olarak, Kürdistan Bölgesi'nin ekonomik olarak güçleneceği, Kürdistan Bölgesi'nde petrol üretim oranının gittikçe artacağı yönünde tahminlerin olduğu ve güvenlik ortamının kalkınmayı hızlandıracağı ifade edildi.

AKnews

Diğer Haberler