Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürdistan Din Alimleri Birliği’nden kınama

Kürdistan Din Alimleri Birliği’nden kınama

14 Eylül 2012 Cuma 13:10
Kürdistan Bölgesi Din Alimler Birliği yayınladıkları yazılı bir açıklama ile ABD’de çekilen Hz. Muhammed’e hakaret edilen filmden dolayı rahatsızlık duydukları belirtti.

Kürdistan Bölgesi Din Alimler Birliği yayınladıkları yazılı bir açıklama ile ABD’de çekilen Hz. Muhammed’e hakaret edilen filmden dolayı rahatsızlık duydukları belirtilerek, sorumsuzca yapılan bu eylemin tüm ahlaki değerlerden uzak olduğu kaydedildi.

Batılı ülkelerin sert bir şekilde eleştirildiği açıklamada özgürlük adı altında karaktersiz kişilerin ahlaksız eylemlerde bulunmalarına engel olunması gerektiğinin altı çizildi.

Açıklamada, bilgi sahibi her kişinin İslam peygamberinin her zaman barış yanlısı ve birlikte yaşamdan yana olduğuna dikkat çekilerek; “İslam tarihi boyunca da halklar arasında birlikte yaşam devam etmiştir” denildi.

Açıklamada son olarak tüm Müslümanların barışçıl bir şekilde doğal haklarını korumaları çağrısında bulunularak, bu eyleme karşı İslam peygamberinin mesajı doğrultusunda bir cevap verilmesi gerektiği kaydedildi.

Bilindiği gibi ABD’de çekilen Hz. Muhammed’e hakaret edilen filmden dolayı dünyadaki Müslümanlardan büyük tepki almış ve özellikle Libya ve Mısır’da gösterilere neden olmuştu. Libya’daki ABD elçiliğine düzenlenen saldırı sonucunda aralarında ABD elçisinin de bulunduğu birçok kişi öldürülmüştü.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları