Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürdistan heyeti Avrupa Parlamentosu’nda

Kürdistan heyeti Avrupa Parlamentosu’nda

18 Aralık 2016 Pazar 01:08
Kürdistan Bölgesi’nden bir heyetin de hazır bulunduğu Avrupa Parlamentosu’nun (AP) bugünkü oturumunda Irak’ın geleceği ve mültecilerin durumu konuşuldu.

Kürdistan Bölgesi Planlama Bakanı Ali Sindi, AP Komisyonu tarafından gelen bir davet üzerine bugün Brüksel’de bulunan Avrupa Parlamentosu’ndaki oturuma katıldıklarını söyledi.

Bakan Ali Sindi, “Oturumda Irak’ın geleceği ve mültecilerin durumu konuşuldu. Uluslararası kamuoyu özellikle de mülteciler konusunda Kürdistan Bölgesi’ne yardımcı olmalıdır. Çünkü bölgemizde bulunan mültecilerin yakın bir zamanda evlerine geri dönecebileceklerini sanmıyorum” dedi.

Ali Sindi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “IŞİD’den geri alınan bölgelerde hayatın normale dönmesi için Kürdistan Bölgesi Hükümeti olarak elimizden geleni yapacağız. Ancak o bölgelere yapılan yardım ve destek konusunda uluslararası kamuoyu da Kürdistan Bölgesi’ne yardım etmelidir.”

Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin Brüksel Temsilcisi Dilaver Ajgeyi de “Oturumda Erbil ile Bağdat arasındaki mevcut sorunlar ve mültecilerin durumu ele alındı. Biz de orada hazır bulunduk” dedi.

peyamakurd.com

Diğer Haberler