KEÇELÎ NÊŞINÊ CENNET! [Avdirehîm Y.]
Seyda, melayê filon dewi rojo îne xutbi di vatêne "keçelî, korî, topalî û lengî nêşinê cennet!"
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Kürdistan heyeti Avrupa Parlamentosu’nda

Kürdistan heyeti Avrupa Parlamentosu’nda

18 Aralık 2016 Pazar 01:08
Kürdistan Bölgesi’nden bir heyetin de hazır bulunduğu Avrupa Parlamentosu’nun (AP) bugünkü oturumunda Irak’ın geleceği ve mültecilerin durumu konuşuldu.

Kürdistan Bölgesi Planlama Bakanı Ali Sindi, AP Komisyonu tarafından gelen bir davet üzerine bugün Brüksel’de bulunan Avrupa Parlamentosu’ndaki oturuma katıldıklarını söyledi.

Bakan Ali Sindi, “Oturumda Irak’ın geleceği ve mültecilerin durumu konuşuldu. Uluslararası kamuoyu özellikle de mülteciler konusunda Kürdistan Bölgesi’ne yardımcı olmalıdır. Çünkü bölgemizde bulunan mültecilerin yakın bir zamanda evlerine geri dönecebileceklerini sanmıyorum” dedi.

Ali Sindi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “IŞİD’den geri alınan bölgelerde hayatın normale dönmesi için Kürdistan Bölgesi Hükümeti olarak elimizden geleni yapacağız. Ancak o bölgelere yapılan yardım ve destek konusunda uluslararası kamuoyu da Kürdistan Bölgesi’ne yardım etmelidir.”

Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin Brüksel Temsilcisi Dilaver Ajgeyi de “Oturumda Erbil ile Bağdat arasındaki mevcut sorunlar ve mültecilerin durumu ele alındı. Biz de orada hazır bulunduk” dedi.

peyamakurd.com

Diğer Haberler