KEÇELÎ NÊŞINÊ CENNET! [Avdirehîm Y.]
Seyda, melayê filon dewi rojo îne xutbi di vatêne "keçelî, korî, topalî û lengî nêşinê cennet!"
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Kürdistan’da sorunların çözümü için birlik şart

Kürdistan'da sorunların çözümü için birlik şart

30 Ocak 2017 Pazartesi 13:15
Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, İngiltere Irak Büyükelçisi Frank Baker ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, İngiltere Irak Büyükelçisi Frank Baker ve beraberindeki heyeti kabul ettiği toplantıda, bölge istikrarının tesis edilmesi için Kürt halkının meşru haklarına kavuşmasının önemli faktör olduğunu belirtti.

İngiltere Irak Büyükelçisi Frank Baker ise ülkesinin, Orta Doğu’daki gelişmelere ve uluslararası siyasi değişimlere ilişkin sergilediği stratejisinden bahsederek Kürdistan’ın terörle mücadelesinde İngiltere’nin yapmış olduğu yardımların devam edeceğini söyledi.

Kürtlerin meşru haklarını elde ederek oluşacak demokratik ortamda bölgede yaşayan farklı ırk ve dinlerin eşit yaşamasına olanak sağlayacağını belirten Mesrur Barzani, Kürdistan’daki tarafların, sorunların çözümü için gösterdikleri çabalardan bahsederek sorunlara karşı birlikte hareket edilmesinin ileride karşılanacak sorunlarla daha iyi mücadele edilebileceğini vurguladı.

Kürdistan halkının menfaatlerinin her şeyin üstünde olduğunu vurgulayan Barzani Kürdistan’ın bağımsızlıkla ilgili yol haritasına değinerek, bunun, Kürdistan’daki güçlerin ortak arzusu olduğunu ifade etti. Mesrur Barzani, Kürtlerin meşru haklarına kavuşmasıyla bölge halklarının de istikrara kavuşacağını belirtti.

Nêrîna Azad

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları