Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Kürdlerin katledilmemesi için bağımsızlık şart

Kürdlerin katledilmemesi için bağımsızlık şart

17 Mart 2017 Cuma 15:10
Kerkük’ün batı cephesindeki Pêşmerge güçleri sorumlusu ve KDP’nin önde gelen isimlerinden Kemal Kerkuki, “Kürdlerin bir daha katliamlara maruz kalmaması için en iyi çözüm Bağımsız Kürd Devletini ilan etmektir” dedi.

Kerkuki, Kürdistan24’e yaptığı açıklamada, “Kürtler bağımsız devletlerine kavuşmadığı sürece kesinlikle onlarca yeni katliamlara maruz kalacaklardır. Topraklarımız tekrar başkalarının eline geçecektir. Kürdistan’daki siyasi partiler arası ihtilaflar bağımsızlık referandumu için bir handikap haline gelmemeli” şeklinde konuştu.
Kerkuki, Zaxo’dan Xaneqîn’e kadar olan Kürdistan sınırları içerisinde bir referandum yapılması halinde halkın büyük çoğunluğunun bağımsız devlet için oy vereceğini de sözlerine ilave etti.

Nêrîna Azad

Diğer Haberler