Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürt Heyeti İkinci Defa Ankara’ya Gidiyor

Kürt Heyeti İkinci Defa Ankara'ya Gidiyor

19 Kasım 2012 Pazartesi 17:04
"Ölüm Oruçları" ile ilgili geçen hafta Ankara'da temaslarda bulunan "Kürt Heyeti", bu defa "Kürt Sorunu ve Suriye Meselesi" için Ankara'ya gidecek.

Değişik siyasi parti ve oluşumların temsilcilerinden oluşan "Kürt Heyeti", "Ölüm Oruçları" ile ilgili geçen hafta Ankara'da temaslarda bulunmuştu.  Heyet, bu defa "Kürt Sorunu ve Suriye Meselesi" için Ankara'ya gidecek.

Heyetin, Ankara'daki temaslarında ABD ve AB'nin siyasi misyonlarıyla görüşeceği öğrenildi.

Ayrıca heyetin, "Ölüm Oruçları"nın sona ermesiyle yumuşama sinyali veren siyasi atmosferden istifade ile Kürt meselesinin çözümü, Suriye Kürdistanı ile ilgili gelişmeler ve Kürt tarafının çözüm önerilerini dile getirmek için ABD ve AB misyonu ile bir araya geleceği bilgisine ulaştık.

Kürt Heyetinin; KADEP'ten (Katılımcı Demokrasi Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Nizamettin MASKAN,  ÖSP'den (Özgürlük ve Sosyalizm Partisi) Genel Başkan Yardımcısı Hasan FIRAT, DİCLE-FIRAT DİYALOG DERNEĞİ Genel Başkanı Muhittin BATMANLI,  DDKD'den (Devrimci Demokrat Kürt Derneği) Genel Başkanı İmam TAŞÇIERAZADİ İNİSİYATİFİ  (Hak, Adalet ve Hürriyet İçin Kürdistan İslami İnisiyatifi) adına Yönetim Kurulu Üyesi Av.Sıdkı ZİLAN'dan oluştuğu belirtiliyor.

 

 

Diğer Haberler