Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kurtlar Vadisi Filistin’de Sabotaj Şüphesi

Kurtlar Vadisi Filistin’de Sabotaj Şüphesi

26 Ağustos 2010 Perşembe 12:47
Türkiye ve Ortadoğu’da sevilen Kurtlar Vadisi’nin, 4’üncü uzun metraj filminin negatifleri yandı.
Kurtlar Vadisi Irak, Muro ve Gladio'dan sonra, 5 Kasım'da vizyona girmesi beklenen serinin 4'üncü filmi “Filistin”in başına gelen talihsiz olayla ilgili olarak, bunun Mossad'ın bir “operasyonu” olabileceği yönünde haberlere yer veren Türkiye medyası, filmin bir bölümüne ait negatiflerin yandığını, bu nedenle film ekibinin yeniden çekime gireceğinin açıklandığını yazdı.

NTV'de yer alan habere göre, yapımcı firma Pana Film'den Bahadır Özdener, kazayı ve bundan sonrasını anlatırken,”Bu olay, Türkiye'de bazı işlerin gayri ciddi yapılması nedeniyle başımıza geldi. Bu kadar çetrefilli ve aksiyon sahnesi olan bir filmin başına gelmesi de ayrı bir talihsizlik. Adana'da 50 derece sıcakta çalışan ekip, aynı sahneler için yeniden sahaya çıkacak. Ama, fedakar arkadaşlarımız üstesinden geleceklerdir” şeklinde konuştu.

Olayın neden kaynaklandığını araştırdıklarını söyleyen Özdener, “Sorun, film materyallerini ve banyo edilmesini sağlayan ekipmanları veren film şirketi Kodak'tan ya da bu işi yapan Türk firmasından kaynaklanıyor” dedi.

Film için zor şartlarda çalışıldığını ve baştan bir Filisitin yaratıldığını söyleyen Özdener, “Büyük aksiyon sahneleri var ama biz söylenmiyoruz ve işimize bakıyoruz. Allah daha beterinden korusun” derken, İsrail'in saldırısıyla 9 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Marmara gemisinin kiralanmasıyla ilgili haberler için de şöyle konuştu:

“Arkadaşlarımız İHH ile görüştüler. Sağolsunlar, onlar da film nedeniyle mutlular. Gemi, yakın zamana kadar İsrail'in elindeydi. Şu anda soruşturma sürüyor. Eğer savcılığın incelemeleri çekim tarihi olan Eylül ortalarına kadar tamamlanabilirse, hedefimiz Mavi Marmara'yı ölümsüzleştirmek. Bunun olacağını zannediyorum.”

Özdener, filmin bir bölümünü banyoda yanmasıyla vizyon tarihinde gecikme olup olmayacağı konusunda da, çekimler tamamlamadan bir şey söylemenin güç olduğunu, ancak daha önce açıklanan 5 Kasım tarihinin bu kazayla riske girdiğini belirtti.

“Bin kere de yansa, milyon kere de çekmek zorunda kalsak, bu filmi çekip vizyona sokacağız” diyen Özdener, serinin devamıyla ilgili de, şunları söyledi:

“Pusu televizyonda devam ediyor. Ayrıca dünyada da büyük yankılar uyandırıyor. 30'a yakın ülkede izleyicisi var. Keşke bu bölgede çatışmalar bitse de, biz anlatacak başka hikayeler bulsak. Ama bu sürdükçe, biz bu serileri daha çoğaltırız diye düşünüyoruz.”

AKnews

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları
30 Ocak 2017 Pazartesi 13:29
04 Aralık 2016 Pazar 01:35
05 Kasım 2016 Cumartesi 22:49
22 Ekim 2016 Cumartesi 10:55
04 Ağustos 2016 Perşembe 09:17
07 Temmuz 2016 Perşembe 09:20
04 Temmuz 2016 Pazartesi 15:04
28 Haziran 2016 Salı 08:27
22 Haziran 2016 Çarşamba 09:27
03 Haziran 2016 Cuma 17:11