Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kürtleri tanımayan Anayasa darbe Anayasasıdır

Kürtleri tanımayan Anayasa darbe Anayasasıdır

13 Mayıs 2012 Pazar 14:29
Demirtaş, Kürt halkını tanımayan, dilini, kültürünü, kendini yönetme hakkını ve siyasi statüsünü kabul etmeyen yeni Anayasa'nın darbe anayasasından hiçbir farkı olmayacağını vurguladı.

Kürt Dil Bayramı nedeniyle Cizre Belediyesi tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Cizre Kültür ve Sanat Günleri Festivali'nin startı 10 binlerce yurttaşın katıldığı konser ile verildi. Etkinliğin başlamasına saatler kala Cizreli yurttaşlar stadı doldurdu.

Konser öncesi konuşma yapan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni Anayasa'nın hazırlandığı bir dönemde hükümetin Kürt halkının sesini çıkarmasını istemediğine işaret ederek, AKP hükümetinin yeni Anayasa'yı kendi isteği doğrultusunda hazırlamak istediğine dikkat çekti. Türkiye'nin tarihinde ilk defa Anayasa'yı, sivil iradeyle yazma fırsatını bulduğuna işaret eden Demirtaş, bu çerçevede Kürt halkını tanımayan, dilini, kültürünü, kendini yönetme hakkını ve siyasi statüsünü kabul etmeyen yeni Anayasa'nın darbe anayasasından hiçbir farkı olmayacağını vurguladı.

Diğer Haberler