Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Kürtler’in Maliki İle Sorunu Yok”

"Kürtler’in Maliki İle Sorunu Yok"

07 Ağustos 2010 Cumartesi 16:50
Talabani, Hukuk Devleti Listesi’nin Başkanı Nuri el - Maliki'nin yeniden başbakan olmasını kabul etmediği iddialarını yalanladı.
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Kürdistan Grupları Koalisyonu'nun, Hukuk Devleti Listesi'nin Başkanı Nuri el - Maliki'nin yeniden başbakan olmasını kabul etmediği iddialarını yalanladı.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ve Irak Başbakanı Nuri el – Maliki, dün akşam Bağdat'ta ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Talabani, toplantıda, "Medya tarafından dillendirildiği gibi, bizim tarafımızdan Sayın el-Maliki'ye kırmızı çizgi çekilmiş değil. Tam tersine, Kürtler'in kendisiyle ilişkileri çok iyidir ve birlikte ülkenin sorumluklarını omuzluyorlar. Çünkü biz ortağız" dedi.

Talabani, Hukuk devleti Listesi ile Eyad Allavi'nin Başkanı olduğu Irakiyye Listesi arasındaki görüşme sürecinin anlaşmayla sonuçlanmasını umduğunu da belirtti.

Nuri el - Maliki ise, görüşmelerin devam ettiğini hatırlatarak, hükümeti kurmaya yakın olduklarını ifade etti.

Bu arada, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün akşam el - Maliki, Allavi ve Kürdistan Bölgesi Başkanı Barzani'yi telefonla arayarak, hükümeti kurma konusunu konuştu.

AKnews

Diğer Haberler