Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
”Kürtler’in Maliki İle Sorunu Yok”

"Kürtler’in Maliki İle Sorunu Yok"

07 Ağustos 2010 Cumartesi 16:50
Talabani, Hukuk Devleti Listesi’nin Başkanı Nuri el - Maliki'nin yeniden başbakan olmasını kabul etmediği iddialarını yalanladı.
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Kürdistan Grupları Koalisyonu'nun, Hukuk Devleti Listesi'nin Başkanı Nuri el - Maliki'nin yeniden başbakan olmasını kabul etmediği iddialarını yalanladı.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ve Irak Başbakanı Nuri el – Maliki, dün akşam Bağdat'ta ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Talabani, toplantıda, "Medya tarafından dillendirildiği gibi, bizim tarafımızdan Sayın el-Maliki'ye kırmızı çizgi çekilmiş değil. Tam tersine, Kürtler'in kendisiyle ilişkileri çok iyidir ve birlikte ülkenin sorumluklarını omuzluyorlar. Çünkü biz ortağız" dedi.

Talabani, Hukuk devleti Listesi ile Eyad Allavi'nin Başkanı olduğu Irakiyye Listesi arasındaki görüşme sürecinin anlaşmayla sonuçlanmasını umduğunu da belirtti.

Nuri el - Maliki ise, görüşmelerin devam ettiğini hatırlatarak, hükümeti kurmaya yakın olduklarını ifade etti.

Bu arada, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, dün akşam el - Maliki, Allavi ve Kürdistan Bölgesi Başkanı Barzani'yi telefonla arayarak, hükümeti kurma konusunu konuştu.

AKnews

Diğer Haberler