Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kütahya’da Peygamber Sevgisi

Kütahya'da Peygamber Sevgisi

23 Nisan 2012 Pazartesi 14:36
Kutlu Doğum haftası münasebetiyle Kütahya Müftülüğü tarafından spor salonunda konferans düzenlendi.

Kutlu Doğum haftası münasebetiyle Kütahya Müftülüğü tarafından spor salonunda konferans düzenlendi. Dün akşam saatlerinde düzenlenen konferansa katılanlara, Kütahya müftülüğü tarafından gül, kırk hadis kartelası ve Kur'an dağıtıldı. Ayrıca protokole Hz Peygamber için özel basılan kimlik dağıtıldı.

Ulu camii hatibi Ferruh Muştuer Kur'an tilavetinin ardından il müftüsü Mustafa Üsküplü açılış konuşması yaptı.


Hz Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Hukuku adlı konferansa katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Karagöz kardeşliğin gerekliklerine değindi.
 

"Ancak müminler kardeştir" ayetini okuyan Karagöz; "Biz kardeşlerin birbirimize karşı sorumlulukları vardır. Bunlardan birincisi; iyiliği emredip kötülüğü yasaklamak, ikincisi kardeşinin gıyabında yapılan gıybeti engellemektir. Ben dahil hepimiz gıybet batağında yüzüyoruz. Bu bataklığı temizlemeliyiz" dedi.
 

Program sonunda şiir, kompozisyon ve kırk hadis ezberleme yarışmasında dereceye girenlere Dumlupınar Üniversitesi rektörü Ahmet Karaaslan tarafından ödülleri dağıtıldı.
 

Konferansa katılan coşkulu Kütahya halkına seslenen il valisi Kenan Çiftçi; "Sizinle sabaha kadar otursam sıkılmam burada. Allah Resulü; Benim kardeşlerim sonradan gelecektir, demiştir. İşaret edilen bizleriz" ifadelerini kullandı.

(Serdar Aktaş - İLKHA)

Diğer Haberler