Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kutlu Doğum Programları Start Alıyor

Kutlu Doğum Programları Start Alıyor

24 Mart 2012 Cumartesi 23:30
Her yıl coşku ile kutlanan ve bu yılda büyük heyecan ile beklenen Kutlu Doğum programları yarın yapılacak Cizre programı ile başlıyor.

Her yıl coşkulu bir şekilde kutlanan ve Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından organize edilen "Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v)" kutlu doğum programları yarın Cizre'de yapılacak olan program ile başlıyor.

Peygamber Sevdalıları Platformu Akdeniz Bölge sözcülüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Her geçen yıl daha büyük coşku ve daha büyük içerisinde kutladığımız ve bu yılda büyük heyecan ile beklediğimiz ve Allah'ın izni ile 116 merkezde düzenleyeceğimiz "Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Kutlu Doğum programları yarın Cizre de yapılacak olan programa ile başlıyor. Bunun akabinde Akdeniz Bölgesindeki programlar ise 1 Nisan Pazar Günü Saat 14:30'da Tarsus'ta yapılacak olan program ile başlayacak. 75. Yıl Açık Hava Gösteri Merkezinde yapılacak olan Programa Konuşmacı olarak İstanbul Mustazaf-Der Şube Başkanı Said Şahin ve Araştırmacı Yazar Ömer Çelik katılacaktır. Peygamberimiz Hz Muhammed'in( sav) nurlu veladetini kutlamak için düzenlenecek olan etkinliklere bütün halkımız davetlidir." denildi.

İLKHA

Diğer Haberler