Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kuvvetli Buzlanma ve Don Olayı Uyarısı

Kuvvetli Buzlanma ve Don Olayı Uyarısı

11 Ocak 2013 Cuma 08:30
Diyarbakır: Parçalı bulutlu (-7/2), Batman: Parçalı bulutlu (-7/1), Şanlıurfa: Çok bulutlu (-3/5), Gaziantep: Karla karışık yağmurlu (-5/4)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Ülkenin batı bölgelerinin Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli lodos ile birlikte yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde batı bölgelerimiz ile gece saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'i etkisi altına alacak. Kıyı Ege ile Antalya'da yer yer kuvvetli Sağanak yağışların, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Bolu ve Karabük çevrelerinde de yer yer kuvvetli kar yağışlarının olacağı, batı bölgelerin iç kesimlerinde yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının, lodos ile birlikte ülkemizin batısında 4 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ LODOS ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Rüzgârın; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ BUZLANMA ve DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde çok kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Ülkemizi etkileyen soğuk hava nedeniyle Doğu Akdeniz ve Karadeniz kıyı şeridinde hafif, kıyıların iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde çok kuvvetli don olayı beklendiğinden, halihazırda zirai üretim faaliyetlerini sürdüren üreticilerimiz başta olmak üzere ilgilerin ve vatandaşların zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Kar yağışlı (-7/4)
İstanbul: Yağmurlu (3/10)
İzmir: Kuvvetli sağanak yağışlı (2/11)
Bursa: Yağmurlu (-3/8)
Konya: Çok bulutlu (-9/3)
Adana: Yağmurlu (1/11)
Mersin: Yağmurlu (4/13)
Diyarbakır: Parçalı bulutlu (-7/2)
Batman: Parçalı bulutlu (-7/1)
Şanlıurfa: Çok bulutlu (-3/5)
Gaziantep: Karla karışık yağmurlu (-5/4)
Mardin: Parçalı bulutlu (-4/1)
Şırnak: Parçalı bulutlu (-14/-4)
Van: Parçalı bulutlu (-13/-4)
Bingöl: Parçalı bulutlu (-12/-1)

Diğer Haberler