Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Kuyular Beldesinde Orman Yangını

Kuyular Beldesinde Orman Yangını

06 Ağustos 2010 Cuma 14:21
Kuyular ve Üç Ocak arasındaki ormanlık alanda çıkan yangın, itfaiye ve köylülerin tüm müdahalesine rağmen kontrol altına alınamıyor.

Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı Kuyular beldesi ile Elazığ'a bağlı Arıcak ilçesi Üç Ocak beldesi sınırları arasında bulunan ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ve köylülerin tüm müdahalesine rağmen kontrol altına alınamıyor.

2 gündür devam eden orman yangını rüzgarın da etkisiyle yüzlerce hektarlık alana yayıldı. Çıkan yangında yüzlerce hektar arazideki meşe ağaçları kül oldu. Yangının ormanlık alandan Kuyular beldesine yakın alanlara da sıçramasından endişe ediliyor. Kuyular'a 10 kilometre mesafede ve belde sınırları içerisinde bulunan orman yangınına Kuyular Belediyesi itfaiye ekipleri ile çok sayıda köylü vatandaş müdahale ediyor.

Ancak tüm müdahalelere rağmen yangın rüzgarın da etkisiyle Kuyular'a yakın olan ormanlık alanlara yayılıyor. Kuyular sakinleri çıkan yangının beldeye sıçramasından endişe duyuyor.

Kontrol altına alınamayan yangında yüzlerce hektarlık alanı kaplayan meşe ağaçları kül oldu.

Diğer Haberler