Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Kuzey Kürdistan’dan Suriye Kürdlerine destek

Kuzey Kürdistan'dan Suriye Kürdlerine destek

07 Temmuz 2012 Cumartesi 14:08
Suriye Kürdleriyle Dayanışma Komitesi, Suriye Kürdleri'ne destek veren, Suriye Muhalefeti'nin ve Türkiye'nin tavrını eleştiren bir basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır'da Hak ve Özgürlükler Partisi (HAKPAR), Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP), Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP), Dicle Fırat Diyalog Grubu, Azadi İnisiyatifi, Devrimci Demokratlar Grubu'nun oluşturduğu Suriye Kürdleri ile Dayanışma Komitesi, Diyarbakır'da yaptığı basın açıklaması ile Suriye Kürdleri'ne destek vererek Suriye Muhalefeti'nin ve Suudi Arabistan, Türkiye, Katar gibi ülkelerin Kürd karşıtı tavrını eleştirdi.

Açıklamada, 2-3 Temmuz'da Mısır'ın başkenti Kahire'de Suriye Muhalefet Gruplarının düzenlediği ve Kürd Grupların Kürdlerin bir halk olarak tanınmadığı için terk ettiği toplantı eleştirildi. 

Basın açıklamasında, "Türkiye bir taraftan Baas rejiminin meşru olmadığını ilan ederken, diğer taraftan Suriye Kürdlerinin statüsüz ve hukuki güvencelerden yoksun kalmalarına yol açacak politik tavır ve girişimleri desteklemektedir. Kendi Kürd politikasını Beşar Esad sonrası Suriyesi'ne de ihraç etmek istediğini ortaya koymaktadır" denildi.

Diğer Haberler