Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Mahkumlara Eşleriyle Cezaevi Dışında Görüşme İmkanı

Mahkumlara Eşleriyle Cezaevi Dışında Görüşme İmkanı

28 Eylül 2012 Cuma 07:28
Özel bir TV kanalına katılan Başbakan Erdoğan, mahkumlara eşleriyle cezaevi dışında görüşme imkanı veren yeni uygulamayı müjdeledi. Gündemdeki soruları yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, "Biz yeni bir hazırlık yapıyoruz. Görüşmelerde eşler birbiriyle belli süreler, cezaevi dışında hazırlanmış belli yerlerde görüşebilecekler. İlk defa bu uygulamayı başlatacağız. Eşiyle bir araya gelme imkanı vereceğiz. Bu ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olanlar için bile geçerli olacak." dedi.

Başbakan Erdoğan, \"Terörle mücadele, siyasi uzantılarıyla müzakare\" prensibinde kararlı olduklarını hatırlatarak `silahların susması` teklifine bakışını şöyle açıkladı:

"Silahların susması, silahların bırakılması değil tam tersine silahı elde tutmak, bir tehdittir. Bu konuda terör örgütünün silah bırakması gerekir. Askerimizin, polisimizin silah bırakması söz konusu değildir, onlar, onların argümanıdır. Polis, onunla polistir, asker, onunla askerdir. Dolayısıyla biz, terör örgütünün silah bırakmasını bekleriz. Silah bırakılırsa biz de operasyonları minimize ederiz"

Diğer Haberler