KEÇELÎ NÊŞINÊ CENNET! [Avdirehîm Y.]
Seyda, melayê filon dewi rojo îne xutbi di vatêne "keçelî, korî, topalî û lengî nêşinê cennet!"
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Malezya’da gemi faciası

Malezya'da gemi faciası

30 Ocak 2017 Pazartesi 12:32
Malezya'da batan turist gemisinde 23 Çinli turist ve 2 mürettebatın kurtarıldığı ancak 6 kişinin kayıp olduğu ifade edildi.

Malezya’da 28 Çinli yolcusu ve 3 mürettebatı bulunan turist gemisinin, ülkenin doğusunda bulunan Sabah eyaletinden kalkış yaptıktan sonra kaybolduğu bildirilmişti.

Malezyalı Bakan Şahidan Kasım, 23'ü Çinli turist ve 2'si mürettebat olmak üzere 25 kişinin kurtarıldığını ancak 6 kişinin kayıp olduğunu duyurdu.

Arama çalışmalarının gece boyunca da devam edeceğini kaydeden Kasım, “Arama ekiplerimiz, kayıplar bulunana kadar bölgede çalışmalarına devam edecek” dedi.

Malezya Denizcilik Emniyet Teşkilatı Başkanı Ahmed Puzi Kahar, kaptanın ifadelerine göre geminin şiddetli dalgalar nedeniyle alabora olduğunu dile getirdi.

Malezyalı yetkili Ahmed Kamarulzaman Ahmed Badaruddin, gemiler ve C130 tipi uçakların arama çalışmalarını yürüttüğünü ifade etti.

Malezya Başbakanı Necip Rezak da gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Rudaw

Diğer Haberler